NAUJIENOS

BC Latvia 2008

20080702_119
2008.07.02
Sudalyvavome misijoje prie Pavilostos piramidės – antrajame Audi Baltic Cup etape Latvijoje.
FW:W 22:3

Pavilosta – gera vieta. Atvažiuoji, išsivynioji palapinę už kopos ir atsijungi.
Tris dienas (birželio 27-29d.) Pavilostoje vyko AUDI Baltic Cup 2008 Formula Windsurfing antrasis etapas.
Kartu lenktyniavo RCB, Techno ir RSX.
20080702_estgirl1
Stipriausiai iš Lietuvos burlentininkų po Latvijos vėliava plaukė Techno klasės čempionas Andrius Šliuburys LAT153 iš Biržų.
20080702_sliburis

1 diena
Viskas vyko pagal grafiką. Susirinkimo metu sužinojome, kad teisėjaus teisėjas iš Italijos. Patyręs žmogus, nesinervavo. Visatos laiką valdė mikrofono ir garso kolonelės pagalba. Jis pranešdavo, kai iki starto procedūros pradžios lieka 20, 15, 10 minučių. Pietų pertraukoms skirdavo po 2 val. Akvatorija jam leido tai daryti, nes viskas buvo vietoje. Startai vyko 300-400 m nuo kranto, finišas buvo beveik pliaže, tarp ženklo vandenyje ir vėliavos krante. Taip veiksmas buvo pritrauktas arčiau publikos.
Teisėjas nuo kranto stebėdavo varžybas ir finišus. Visą kitą darbą atliko techninė komanda su Juriu Vasilioku priešakyje.
20080702_daug
Distanciją latviai pavadino “lietuviška”. Beveik identiška buvusiai Nidoje, gal kokiu šimtu metrų trumpesnė.
Pirmas ženklas išmestas netoli uosto molo lenktynes padarė labai stipriomis taktiškai. Vėjai ties molu išdarinėdavo neįtikėtinus triukus.
Distancijoje dirbo du kateriai. Iš Uldžio katerio buvo duodami startai ir priimami sutrumpintos distancijos finišai. Raudonas kateris stebėdavo starto linijos galą ties plūdūru, kartais vežiodavo media darbuotojus, perspėdavo apie masinius falšstartus. Prie pirmo ženklo nebudėjo ir apiplaukusiųjų neregistravo.
Komanda dirbo labai gerai, bet nepatiko mažos baltos, nematomos klasių vėliavos ir tai, kad kateryje sėdintys trys stambūs bičai išspausdavo labai apgailėtiną garsinį signalą. Už 100m nieko nesigirdėdavo ir dėl burių spūsties nesimatydavo.
Varžybos prasidėjo masiniu falšstartu. Teko startuoti ir kairiu halsu. Dėl silpno vėjo scenarijus buvo labai aiškus: lyderiai nulekia, o pagrindinė grupė dar kurį laiką ramiai plūdūriuoja laukdami kol vėjukas nuneš sudarkytą orą. Tokiomis sąlygomis startai turėjo būti idealūs. Arba kerti starto liniją pilnu greičiu ir akimirka anksčiau signalo, arba lieki stebėti greitai tolstančios lyderių grupės.
Įvyko du plaukimai. Po pietų vėjas visiškai nurimo.
Aš vėl išbandžiau plokštes ant savo lentos. Nepatiko. Antrą plaukimą plaukiau be jų, o grįžęs ėmiausi rekonstrukcijos. Ties peleku esančią plokštės dalį palikau platesnę (kad mažiau keltų lentos nosį), o labiausiai prie vandens limpančius šonus nupjoviau pagal šių metų F2 plokščių pavyzdį. Rezultatas patiko. Visas varžybas plaukiau su plokštėmis. Pavėjui plaukiant atrodo, kad jas galima mažinti dar labiau. Reikia apsispręsti kur ir kiek.
Nuotraukoje nupjautos plokštės. Senosios buvo lentos galo kontūro dydžio.
20080702_cutout
2 diena
Peržiūrėję rezultatus pastebėjome, kad Audrius LTU51 viename geriausių savo plaukimų buvo diskvalifikuotas dėl to, kad finišo liniją kirto “ne normalioje plaukimo pozicijoje”.
Vėjas 6-10m/s. Silpnesnis negu Nidoje. Tiesiog idealus varžyboms.
Dienai įpusėjus keli freeraideriai visai gražiai paplaukiojo su 7 kvm burėmis bangose. Waveraidingui bangelės buvo mažokos.
Įvyko keturi plaukimai. Gedas LTU76 ir Mantas LTU13 geriausiai jautėsi distancijoje. Labai stabiliai startavo ir plaukė Mantas LTU99. Audrius, Arvydas, Giedrius ir Mindaugas irgi gerai kovėsi, po truputį pajuto startų specifiką.
Išpūsti žandai – vidinio spaudimo išleidimas po finišo:
20080702_finisas789
Iki finišo žandai laiko visą krūvį. Jie atlieka turbinos vaidmenį. Šį kartą paskutiniuose metruose pavyko aplenkti LAT88 (kairėje):
20080702_finisas89
3 diena
Įvyko 4 plaukimai vienas paskui kitą. Vėjas buvo stipresnis nei rodė prognozės. Apie 5-8m/s. Visa Lietuvos komanda ėmė įžūliai lipti aukštyn. Geresni startai ir įprastas lengvesnis vėjas padėjo. Į pirmą ženklą dešimtuke dažnai išeidavo po 3 LTU bures.
Nuplaukta: 45 km
Didžiausias greitis: 44,2 km/h
Didelis starto vaizdas – picture of the whole start area:
20080702_start_full
Susidūriau su reisbordu. Bičai nepronozuojami dėl aštrumo ir kitokios smegenų sandaros. Pikts žmogus tyčia užkabino giko galą. Griuvau, kėliausi ir tt.
Paskutinį plaukimą išbandžiau 9,2 G&G peleką. Pasiteisino su kaupu. Po starto iš pavėjo “papjoviau” vieną iš prizininkų. Į pirmą ženklą visą dieną atplaukdavau dešimtuke. Pavėjiniuose kursuose “susirasdavau” skylę ir geras būrys stipresnio vėjo zonoje plaukiančių lenktynininkų aplenkdavo. Pirmas manęs aplenkti atlėkdavo Arvydas LTU789.
20080702_prizai
Nugalėtojams – Mumm. Šito norėčiau. Ko gero butelis apie pusšimtį EUR gali kainuoti.
Geriausiai iš formulistų šiame etape pasirodė Gedas LTU76, Mantas LTU13 ir Mantas LTU99.

Išvados
Laikykite bures ir lentas po Pavilostos piramide. Ji “įkrauna”. Gedas ir Mantas kiekvienais metais naudojasi piramide. Po ja takeluoja bures, klijuoja numerius, laiko lentas, prisukinėja Deboichetus ir Kašius. Audrius šiemet tik vieną kartą buvo “pasikrauti”. Neužteko.
20080702_piramide
Grįždami iš Pavilostos partempėme iš Nidos NEW VISION varžybas aptarnavusį VG katerį. Stovėjimo aikštelėje prie savivaldybės buvo išstatyti du automobiliai auksuotomis detalėmis.
20080702_gold
Pagalvojau, kad būtų visai nieko paauksuoti formulės peleką. Paskui persigalvojau. Auksuoti aukso nėra prasmės.
Pirmadienį “atgaivinome” Elektrėnų meteo stotelę.

Rezultatai:
FW
RCB
TECHNO
Galerija: bus (soon)
Varžybų tinklapis 

Gero vėjo!
Gintas Lapėnas LTU89