NAUJIENOS

Kaip, kur ir kodėl verta dalyvauti FSL varžybose

Visose “Vėjas galvoje” rengiamose varžybose yra laisvojo slalomo (FSL) rungtis. Tai tas pats slalomas tik trumpesnis, o reikalingas vėjas silpnesnis. Varžybos vyksta nuo 5,5 m/s. Vėjui sustiprėjus FSL automatiškai keičiamos į slalomo plaukimus.

Varžybų skelbimas spausdinamas VG tinklapyje. Tiksli data paskelbiama pagal prognozę penktadienį iki 14.00 arba panašiai. Paskelbtą dieną atvykstate į nurodytą vietą, užsitakeluojate bures, pasiruošiate.

Registracija – nurodytu laiku ateinate prie teisėjų ir užsiregistruojate, susimokate starto mokestį. Registracijai reikia turėti užsiklijavus ant burės numerį.

Susirinkimas – teisėjas duoda garsinį signalą susirinkti (trys dūdos būbtelėjimai). Ateinate į susirinkimo vietą prie skelbimų lentos ir išklausote instruktažo. Klausiate teisėjo, jei kas neaišku. Gėdytis ir blaškytis nežinioje nereikia.

Startai – plaukiate į starto vietą ir laukiate savo plaukimo. Startuojate, apiplaukiate plūdūrus ir finišuojate.

Varžybų eiga
Skelbimų lentoje prisegtos burlenčių laisvojo slalomo distancijos schemos, starto procedūros schemos ir kiti signalai. Viskas, ką jums reikia žinoti yra šiame paveiksliuke:

Burlenčių laisvojo slalomo starto procedūra ir distancijos apiplaukimo schema. Startas - 1s - 2s - 1s - Finišas

Burlenčių laisvojo slalomo starto procedūra ir distancijos apiplaukimo schema.
Startas – 1s – 2s – 1s – Finišas

Varžybų startas duodamas šviesoforu. Vietoj lempučių pakeliamos atitinkamos spalvos vėliavėlės.
Pirmoji iškeliama burlenčių laisvojo slalomo (FSL) klasės vėliava – juodai geltonas stačiakampis. Ji reiškia, kad vyksta FSL plaukimas, iki starto liko 3 minutės. Likus 2 minutėm iki starto šalia klasės vėliavos pakeliama raudona, 1 minutei – geltona, žalia reiškia startą. Pakilus žaliai vėliavai kertate starto liniją tarp katerio ir 2s plūduro, apiplaukiate plūdūrus schemoje nurodyta tvarka ir finišuojate kirsdami finišo liniją tarp katerio ir 2s plūdūro.
Neatsimenate – nusipaišykite markeriu ant burės arba rankos.
Kiti plūdūrai skirti ne jums. Aplink juos plaukia Formula Windsurfing varžybų dalyviai.

Po finišo pasitraukiate kiek toliau nuo finišo zonos ir toliau laukiate sekančio plaukimo starto. Plaukimų bus tiek, kiek nurodys teisėjas.

Varžybų rezultatai skelbiami kitą dieną VG tinklapyje ir FB profilyje.

Olegas LTU117 finiše išplėšė pergalę. Naglis atsiliko 30 cm.

Olegas LTU117 finiše išplėšė pergalę. Naglis atsiliko 30 cm.

Kodėl varžybose dalyvauti reikia? (Neliberalus pažiūris)
Dėl tų pačių priežasčių kaip ir vaikščioti į mokyklą.
Žmogus yra gyvūnas, kurio instinktai liepia jam ieškoti ten, kur geriau, sočiau, saugiau. Prisiminkite save kai pradėjote buriuoti. Akys degė, karbidas rūko subinėje, puolėte, mokėtės iš visų jėgų. Jūs IEŠKOJOTE. Radus viskas pasisuka saugumo kryptimi – žmonės ima bijoti nukristi, plaukioja pirmyn-atgal nuo nendrių iki nendrių, patenka į kompaniją tokių pačių ieškančių saugumo, didelius vandens telkinius iškeičia į mažus ežeriukus, vakarojimai ir užstalės pakeičia tą drėgną buriavimą ir tt. Iš degančio žmogaus po kurio laiko lieka kalbanti kaip bobutė persona. Įvaizdis ekstremalo – vertybės buitinio natūralo. Žmogus NEBEIEŠKO. Varžybos gražina į pirminę paieškos būseną, į tą būseną dėl kurios susižavėjote buriavimu ir kurią išlaikyti reikia pastangų.
Dalyvaukite, dekite, žavėkitės, gaukite iš buriavimo daugiau.

Didžiausios kliūtys dalyvauti varžybose ir jų įveikimas.
Dalyvauti varžybose dažniausiai trukdo paauglystės liekanos.

1. Liaukų ir protinės veiklos painiojimas.
Bandę dalyvauti gauna nežmonišką adrenalino dozę, žmogus bijo, širdis daužosi, pasireiškia priešstartinė tryda. Taip tai tas tikrasis adrenalino su kita stresine chemija poveikis. Jis joks ne “Jėėė!!!”. Veidas pilkas, liežuvis rišliai nevarto žodžių, keliai linksta. Jis ir reiškia, kad išlindote iš saugumo į paiešką. Adrenalino liaukos pumpuoja didžiausią diskomfortą, kad jums gyvenime nesinorėtų lįsti į tokį “pavojingą” reikalą. 98 iš 100 patiki, kad tai jų asmenybės, o ne liaukos šauksmas. O juk suaugę žmonės…

2. Kompanijos arba krypties pasirinkimas.
Kiekvienoje žmonių grupėje yra traukiančių visus į nuotykius ir yra siūlančių neskubėti, pamiegoti kol viskas praeis savaime. Jie su gyvenimiška patirtimi sako, kad “kam to reikia, nesamonė, geriau vienas pavarysiu”. Praleidus porą dešimtmečių burlentininkų košėje  aiškiai matosi kur nuveda skirtingi požiūriai. Nuosaikusis požiūris veda į komfortą. Žmogus renkasi patogesnes vietas ir laiką, iš banguoto ežero juda į lygesnį ežerėlį, iš laukinio spoto į urbanizuotą, kad alus būtų arčiau, kad šiltai sočiai ir kitaip pasėdėtų, atsipalaiduotų gėrimais su kompanija, joje juokingai arba protingai pakalbėtų, žodžiu, kad pritaptų prie chebros. Galutiniame komforto vaizde buriavimui nelieka vietos.
Avantiūristinės buriavimo pakraipos (nepainiokit su buitine “prisigerti, važiuoti pas mergas ir kt”) publika metus kitus paplaukioja rezultatų lentelės apačioje. Kadangi kiekvienos varžybos yra savotiškas auditas, išvados ir tobulėjimo kryptys atsiranda automatiškai. Po kelių metų žmogus jau laksto po Lietuvos čempionatus, Baltic Cup’us, važiuoja į Europos taurės ar čempionato etapus po visą Europą ir toliau. Ir viskas pasiekiama beveik tomis pačiomis pastangomis ir per tiek pat laiko kaip ir nuosaikiosios krypties atveju alaus gėrimas prie ežeriuko. Skiriasi tik pasirinkto judėjimo kryptis. O juk prieš kelis metus visi buvo tokiais pačiais virduliukais…
Rinkitės varžybas.

3. Atsikalbinėjimų menas.
Na šitas reikalas per paskutinius 20 metų ištobulėjo nenusakomai. Filmo scenarijaus verta tema. Apsiversti su lenta ore išmoko gal 10 žmonių, posūkį rėžti išmoko 30 žmonių, bet pasakorių užderėjo keli šimtai. Jie pasitelkia savo išsilavinimą, sąvokinius gebėjimus, ir … patys patiki tuo ką sako.
Jei kažką labai protingai apie nedalyvavimą susakėte, tai padarykite išvadą “Kaip aš toks gudrus dar neužsiregistravau į varžybas?” ir eikite registruotis.

Visų laukiame “Vėjas galvoje” pavasario turo varžybose Elektrėnuose, “Vėjas galvoje” taurėje per Jonines Nidoje, “Pienas ir Kraujas” bangų raižymo varžybose Šventojoje ir kituose VG ir kitų organizatorių renginiuose.
Būsite nufotografuoti, galėsite pažvelgti į save iš šono, pasidalinsite įkvėpimu su nuosaikiąja burlentininkų freeraiderių dalimi, paskatinsite juos gauti iš buriavimo daugiau.

Lenktyninis varymas FSL distancijoje. 2016 VG PT I etapas Elektrėnuose.

Lenktyninis lėkimas FSL distancijoje. 2016 VG PT I etapas Elektrėnuose.

Šaunu, kad buriuojate 🙂

Gero vėjo!