NAUJIENOS

1,2% PARAMA

2021.03.15
Kviečiame pasinaudoti galimybe paremti “Vėjas galvoje” 1,2 procentais gyventojų pajamų mokesčio, susipažinti su atliktais darbais, planais, paramos galimybėmis bei formomis.

Dėkojame visiems Lietuvos vėjagalviams pernai skyrusiems 1,2 proc. savo energija uždirbto gyventojų pajamų mokesčio burlenčių ir SUP irklenčių judėjimui “Vėjas galvoje”.
Informacija apsisprendusiems dėl 1,2% skyrimo paramai:

Viešoji istaiga “Vėjas galvoje”
Pilies g. 36-23,
Vilnius einamoji saskaita LT 347044060008149911
AB SEB Vilniaus Bankas
įmonės kodas 123823531

VMI paramos deklaravimas elektroniniu būdu:
Prisijunkite  prie  https://deklaravimas.vmi.lt ir užpildžykite formos FR0512 versiją 02
Kaip pildyti:
http://www.vmi.lt/formos/instrukcijos/IN0512.doc

2020 metais vykdyta veikla:
Organizuoti renginiai ir varžybos:
-“Vėjas galvoje” 1 valandos slalomo varžybos Nidoje. Šios varžybos rengiamos nuo 1996 metų.
– Dusios dūzgių burlenčių varžybos
– Lietuvos Respublikos atviras irklenčių čempionatas
– Burlenčių ir SUP mokyklos Trakuose. 2019 m. išmokėme palaukti burlentėmis gausų būrį suaugusių ir vaikų.
– Bendradarbiavimas su spauda, leidybinė veikla vystant burlenčių ir irklenčių sporto žinomumą

Dalis lėšų skirta varžybinės technikos remontui, techninėms apžiūroms, aptarnavimui, bulenčių mokyklos inventoriaus atnaujinimui ir buhalterinės apskaitos sutvarkymui.
Viešosios įstaigos direktorius dirba visuomeniniais pagrindais. Starto mokesčių ir burlenčių mokyklų pinigai naudojami benzinui, apdovanojimams, transporto išlaidoms ir mokyklų ir varžybų personalui apmokėti. Į keliones organizatoriai važiuoja už savo asmeninius pinigus.

Planai 2021 m.
–  SUP kaip bevėjinės alternatyvos burlentininkams populiarinimas Lietuvoje
– “Blusų turgus”  Elektrėnai
– SUP irklenčių varžybos “Aplink Trakų pilį”
– “Vėjas galvoje”  Pavasario turo burlenčių varžybos Elektrėnuose – 2 etapai
– “Vėjas galvoje 1 hour Classic” burlenčių varžybos  Nidoje. Šios varžybos rengiamos nuo 1996 metų
– “Milk and Blood” bangų rungties varžybos (burlentės, SUP)
– 3D – pirmieji žingsniai jūroje (burlentės, SUP)
– Kelionės į Tenerifę
– Varžybų metu vyks seminarai, atskleidžiantys technikos ir lenktynių taktikos subtilybes.
– Burlenčių mokykla suaugusiems ir vaikams Trakuose
– SUP (irklenčių) mokykla Trakuose.
– Trakuose ir Melnragėje  SUP pasiruošimo bangoms treniruotės
– Leidybinė ir švietėjiška veikla tinklapyje ir spaudoje.
– Fotosesijos kiekvienų varžybų metu.
– tinklapio atnaujinimas

Burlenčių klubas – viešoji įstaiga “Vėjas galvoje” buvo įkurta 1997 metais. Pagrindinis veiklos tikslas – populiarinti burlenčių sportą rengiant varžybas, organizuojant burlenčių mokyklas Lietuvoje ir šiltesniuose kraštuose, organizuojant šviečiamąją ir leidybinę veiklą. Esame burlenčių fanai ir koncentruojamės šioje srityje. Pernai šventėme veiklos dešimtmetį.
1997 metais pradėjome veiklą nuo apvalaus nulio. Senajai burlenčių sporto sistemai nykstant “Vėjas galvoje” buvo gaivi alternatyva valstybės remiamam sportui. Rengdavome po kelis slalomo varžybų etapus per metus, kaupėme jėgas rimtesniems darbams. Po kelių metų už iš varžybų rėmimo ir veiklos plėtojimui skirtus pinigus pavyko įsigyti mažą pripučiamą minkštadugnį YAM330 kateriuką sąlyginai tinkantį kamikadziškam burlenčių distancijos aptarnavimui ne tik ežeruose, bet ir Baltijos jūroje. Mažas, greitas, talpus ir galingas laivelis puikiai tarnauja iki šiol vaikų buriavimo mokykloje.
Galbūt dabar tai atrodo nerimta ir nereikšminga bet tuo metu laivukas tapo nepaprastai stipriu postūmiu visam judėjimui. Jis leido savo jėgomis organizuoti daugybę varžybų. 2000-aisiais metais buvo padėti pagrindai iki šiol varžybose naudojamai burlenčių rungčių sistemai: Formula Windsurfing, Slalomas, Laisvasis slalomas, PR (pradedančiųjų) slalomas.
Nuo 2001 metų savo veiklą vykdo “Vėjas galvoje” burlenčių mokykla Elektrėnuose ir Trakuose. Tais pačiais metais sukurta ir išleista burlenčių mokyklos metodinė medžiaga.
Nuo 2000 metų “Vėjas galvoje” turi visus metus aprėpiantį Formula Windsurfing, slalomo, laisvojo slalomo ir PR burlenčių varžybų kalendorių vidaus vandenyse ir Baltijos jūroje. Sezoną atidarome Elektrėnuose, varžybos tęsisai iki ledinio sezono ICE pabaigos, kai ežerus pradeda kaustyti ledas.
2004 metais įvyko pirmosios “Vėjas galvoje” bangų rungties varžybos, kurios vėliau peraugo į “Pienas ir Kraujas” (“Milk and Blood”) tik bangų rungčiai skirtą renginį.
2005 metais įsigijome rimtesniems renginiams tinkantį katerį, kurį galite matyti kiekvienose VG organizuojamose varžybose.
2004 m. ieškodami universalios vietos lenktyninių ir stiliaus rungčių varžyboms organizavome pirmąją kelionę į ką tik atsidariusį El Turo spotą. Infrastuktūra, atmosfera bei atsiskyrėliškos sąlygos puikiai tiko varžybų ir mokyklų organizavimui. Nuo 2005 metų El Ture kasmet organizuojamos “Easy Style Week” varžybos. Jos tampa pasiruošimo artėjančiam sezonui poligonu, pagardintu egzotiška superkroso rungtimi.
Po trijų metų nuo renginio gimimo, 2007 metais “Easy Style Week” varžybose pirmą kartą su užsieniečiais varžėsi ir Lietuvos freestyle komanda. 2008 – pagrindine rungtimi tampa slalomas, 2009 – 2012m slalomas, PR ir FSL.

Kaip mus paremti?
1. Skirti 1,2% pajamų mokesčio
2. Supažindinti potencialius rėmėjus su mūsų veikla

Jūs turite galimybę nuspręsti, kam skirti 1,2 % nuo savo sumokėtų valstybei pajamų mokesčių. Tad kviečiame pasinaudoti šia galimybe ir skirti šias lėšas paremti Lietuvos burlentininkus. Iš anksto dėkojame už paramą, kuri padės mums siekti užsibrėžtų tikslų –  populiarinti burlenčių sportą Lietuvoje rengiant varžybas, organizuojant mokyklas, leidybinę ir švietėjišką veiklą.
1,2% paramą galite skirti prisijungę prie e-deklaravimo sistemos https://deklaravimas.vmi.lt

Gero vėjo!
Viešosios įstaigos “Vėjas galvoje” direktorius
Gintas Lapėnas
LTU89