Irklenčių rūšys

Galima išskirti tris pagrindines SUP banglenčių (irklenčių) rūšis (iš viršaus į apačią) – lenktynines, universalias ir bangų raižymo.

Lenktyninės irklentės skirtos ilgų atstumų ir varžybiniam irklavimui. Dugnas panašus į sportinės baidarės, bet pakankamai plokščias ties mideliu. Jos ilgesnės, dažnai tuščiavidurės. Labai greitos lygiame vandenyje, kiek mažiau stabilios.

Universalios (allround) irklentės dažnai turi ir lizdą burei bei švertą, lengvai slysta lygiu paviršiumi ir gražiai sukasi bangose. Bangų raižymui skirtų irklenčių ir universalių lentų dugnas plokščias, tūris nuo 130 iki 200 litrų. Pradedančiajam 80kg banglentininkui rekomenduojama  10‘6 irklentė.

Bangų raižymui (wave) skirtos irklentės gerai sukasi ant nuožulnios bangos plokštumos, bet jos gerokai sunkiau plaukia lygiame vandenyje. Pasiplaukiojimas ežeru ar upe atims daugiau jėgų ir bus sudėtingesnis negu naudojantis universalia lenta. Bangoms skirtos irklentės paprastai būna ne ilgesnės 10 pėdų, turi gerokai išlenktą dugną staigių posūkių bangos viršūnėje darymui. Lenktas dugnas neleidžia lentai įsmigti į bangą leidžiantis. Daug dėmesio skiriama pelekams ir jų padėčiai, lentos galo formai. Nežymūs skirtumai leidžia geriau čiuožti skirtingomis bangomis.

Mažesnės grupės:
Balto vandens (whitewater) – mūšos – irklentės skirtos kalnų upėms. Gaminamos iš PE, pripučiamos, nebijo akmenų dugne.
Jogos ir fizinio pasiruošimo – didelės universalios lentos.
Pripučiamos lentos – skirtos keliaujantiems. Telpa į kuprinę, gabenimas lėktuvu nekainuoja arba kainuoja daug mažiau. Plaukimo savybės prastesnės negu kietų irklenčių.

Gražias lakuotas iš retų medienos rūšių pagamintas irklentes naudojame kaip interjero detales.

Teirautis:
Sandėlis Vilniuje – +370 617 80614 arba rašykite vejasgalvoje(eta)vejasgalvoje.lt