Saugumas

TAISYKLĖ NR 1 – prisiriškite lentą prie kojos banglentininkų saitu

Lengviausias būdas patekti į bėdą tai nukristi nuo lentos ir stebėti tolstančią lentą. Net lengvas vėjas ir srovė neš lentą greičiau negu galite plaukti. Visada prisiriškite irklentę banglentininkų naudojamu saitu.

Nuo lentos kriskite tik į šoną. Krisdami į priekį ar į galą galite susižeisti.

Dėvekite plūdrumą didinančią liemenę.

Neplaukite vienas, o jei plaukiate visada praneškite kam nors, kad išplaukiate ir kada planuojate grįžti. Turėkite mobilų telefoną neperšlampančiame dėkle.

Nesiirkite nuo kranto toliau negu galite parplaukti plaukte, jei pamesite irklentę.

Pasiruoškite blogiausiam irkluodami šaltu oru. Renkitės pagal vandens temperatūrą, kad galėtumėte parplaukti plaukte, jei pamesite irklentę.

Plaukimą pradėkite prieš vėją arba prieš srovę. Taip bus daug lengviau sugrįžti. Niekad neplaukite į jūrą kai vėjas pučia nuo kranto. Tai apgaulingos sąlygos. Prie kranto atrodžiusi švelni jūra gali tapti labai aršia nutolus kelis šimtus metrų nuo kranto.

Jūroje saugokitės, kad banga neužmestų lentos. Stenkitės, kad irklentė visada būtų tarp jūsų ir kranto.

Niekada nepalikite lentos! Gelbėtojams bus žymiai paprasčiau pastebėti vandenyje lentą negu tamsų žmogų. Be to irkluodami gulomis arba klūpomis judėsite žymiai greičiau negu plaukdami plaukte. Ant lentos nesušalsite.

Jei nebepajėgiate priešintis vėjui – klaupkitės arba gulkitės ant lentos ir irkluokite į krantą arba artimiausios užuovėjos link.

Būtina susipažinti:
“Safety and Rescue IOSUP GUIDE” .

 

image description