NAUJIENOS

NPBC Latvia

20070620_npbclatvia_119
2007.07.10
Birželio 29 – liepos 1 d. Latvijoje Pavilostoje d. vyko antrasis Neilpryde Baltic Cup etapas

Trumpai.
Tris dienas Pavilostoje vyko Neilpryde Baltic Cup 2007 Latvijos etapas.
Visos dienos buvo labai skirtingos.
Pirmoji – išgyvenimas. Vėjas – 9-12m/s, žiaurus chopas, 4 plaukimai.
Antroji – vėjas apie 6m/s. Du-trys startai, vienas finišas.
Trečioji – vėjas 7-9m/s. Penki startai, trys finišai.
Startavau antrą dieną. Antrojo starto metu vėjas nurimo. Įnirtingai plaukiau link kranto iš ten tikėdamasis pirmuoju gauti gūsį ir naudingai pasisukusį vėją. Deja, gavau tik stiprią srovę, kuri per keletą minučių nunešė visus plaukusius link kranto toli į pavėjį.
Trečią dieną startavau, apėmiau pirmą ženklą ir pavėjiniame kurse buvau gerai “nuskintas” įlindusio į vėjo šešėlį ir praradusio kontrolę varžybų dalyvio. Likusią dienos dalį varžybas stebėjau nuo kranto. Įdomiausia ir skaudžiausia buvo žiūrėti į startus, nes lyderiai startuodavo labai gerai ir pagrindinė grupė jau starto metu būdavo atsilikusi puse minutės. Neteigiu to labai kategoriškai, nes nuo kranto kitoks matymo kampas.
Lyderiai sugebėdavo užlaikyti pagrindinę grupę prie katerio ir prie pavėjinio ženklo pilnu greičiu artėdavo tik kokių 10 žmonių grupė. Toliau gerokas tarpas ir lėtai slenkanti pagrindinė masė. Iš tos pagrindinės masės visi ir krapštydavosi kol lyderiai augindavo atstumą. Toks įspūdis, kad minutę iki starto jau reikia būti ant starto linijos ir ginti savo vietą. Dar kietesnis veiksmas būtų ginti starto linijos gabalą komandiniu būdu. Atvažiuoti, išsirikiuoti ir nieko neleisti į tarpus. Pavėjinis augintų įsibėgėjimui skirtą atstumą, du antvėjiniai užstabdytų nuo katerio slenkančią grupę. Likus 15s iki starto pagal garsinę komandą visi pasiektų pilną greitį ir startuotų. Nežinau ar tai įmanoma, bet kitaip neįsivaizduoju.
Varžybas rėmė Audi atstovybė. Registracijos metu dalyviai buvo apipilti reklamine medžiaga, prie apdovanojimų pakylos stovėjo raudonos Q7 ir kupe. Sekantis etapas Suomijoje.

Varžybų skelbimas npbc2007_norlatvia
2006 m. Fotogalerija
Fotogalerija I
Fotogalerija II

Rezultatai

Gero vėjo!
Gintas Lapėnas
LTU89