NAUJIENOS

Ilgasis savaitgalis

20080501_mazas119
2008.05.06
Kaunas – Nida. Ilgasis savaitgalis.
Ketvirtadienis (gegužės 1d.)
Atvykome pakovoti dėl “Kauno stumbro”.
Šį kartą didžiausias psichologinis krūvis teko organizatoriams. Vėjas silpnas, gūsiuotas. Bet koks sprendimas priklausė nuo daugybės atsitiktinumų.
Varžybų aprašymas: …………………………….
Diskusija dėl kontrolinio laiko:……………………..
20080501_startas
Laisvajame slalome dalyvavo tik jaunimas. Kovos buvo aštrios.
20080501_fsl
Prieš porą mėnesių planavome pasimatuoti dydžius ir kietumus. Nuotraukoje gerai matomi tų dydžių skirtumai: NS pilvas apačioje išraiškingesnis, Gaastra turi švelnesnę apačią, P-7 labiausiai išreikštas viršūnės atsidarymas. Kiekviena burė turi savo stilių, savo jausmą.
20080501_pilvai
Nugalėtojai ne iš eilės. Ne visi galėjo atvykti į uždarymą. Pirmoje eilėje tarp buriuotojų yra ir geriausių sumuštinių medžiotojų portretai.
20080501_cempionai
Rezultatai:
FW
FWB
FSL
Fotogalerija:
Statistika:
Suplaukta 41 km
Didžiausias greitis – 38,5 km/h
Ačiū organizatoriams! Ruošiamės kitiems etapams,

Penktadienis (gegužės 2d.)
Prognozės rodė dar mažiau vėjo negu ketvirtadienį. Organizatoriai paskelbė apdovanojimus ir iškylą su keptomis dešrelėmis.
Po šventės Kauno jachtklubo pusiasalyje patraukėme į Nidą.
Eilės prie kelto nebuvo. Dauguma poilsiautojų suvažiavo ketvirtadienį vakare.
Uodų debesys atakavo Juodkrantę. Didžiulė biomasė virpino orą, kimšo technologines kiaurymes, augino storą lavonėlių sluoksnį ant pralekiančių mašinų.
Poilsiautojai maitindami šernus patyrė kažką didelio, tyro ir šviesaus. Galbūt tai žodžiais nenusakomas ryšys su gamta, kurį jaučia dar žvėrių nekandžiotas dvikojis. Prasidėjus sezonui medžiotojai pirmiausia nušauna nebijančius žmonių gyvūnus. Medžiodami jie jaučia ryšį. Čia visi arti gamtos.
20080501_sernas
Nidoje visą savaitgalį vyko tradicinės “Vėtrungės” taurės “Optimist” ir “Laser” vaikų buriavimo varžybos. Dalyvių buvo tikrai daug – 40-50. Visi ruošiasi kitą savaitgalį taip pat Nidoje vyksiančioms Lietuvos taurės varžyboms į kurias žada atvykti latvių, estų ir rusų komandos. Planuojama, kad susidarys apie 70-80 “Optimistų” flotilė.
20080501_optimistai

Šeštadienis (gegužės 3d.)
Ilgai lauktas vėjas taip ir neįsipūtė. Pavyko paplaukioti, bet mažiau negu ketvirtadienį Kaune.
Nuo jūros slinko labai žemų debesų siena. Pliaže stovėjo tirštas rūkas, o prie marių buvo giedra. Šaltas jūros ora perlipdavo neriją ir debesų pavidalų suvirsdavo į Kuršmares. Pirmą kartą teko stebėti Nidos vamzdžius vizualiai.
Nidos “vamzdžiai” – tai įdubos tarp kopų pro kurias nuo jūros į marias veržiasi šaltesnis oras. Mariose vėjas visada yra 3-5m/s stipresnis negu jūroje. Mažas Nidos stebuklas.
20070527npbc_374
Vienas liežuvis slinko už 100m į pietus nuo jachtklubo, Parnidžio įlankos viduriu (viršutinė nuotrauka). Kitas leidosi į įlanką šiauriau prieplaukų, trečias – už Grabšto rago, už medžių (vidurinė nuotrauka). Nuotraukoje pirmame plane matomas Parnidžio vamzdis, kuriame plaukia Arnas, o antrame plane matomas Grobšto įlankos vamzdis.    Pastovėjęs virš nerijos ilgiau nei valandą debesis pagaliau nugriuvo visu savo svoriu į Kuršmares. Šaltas oras pridėjo srautui jėgos ir degino pirštus. Rūke lakstyti buvo nejauku. Tiesiog prieš nosį išlįsdavo kurėnas arba molas.
20080501_rukas
Kuršmarės dėl rytų vėjų gerokai nusekusios. Palei visą molų perimetrą matosi dugnas. Šalia pietinio molo iš dugno išlindo senojo molo mediniai poliai. Kad formulės pelekas nesiektų dugno tekdavo bristi labai toli.

Sekmadienis (gegužės 4d.)
“Įjungė” apie 13 val.. Pirmas į vandenį įšoko Planktonas su 10m. Vėliau prisijungiau aš ir Arnas LTU 797. Susukę kelis ratus apšilimui sulaukėme iš Ventės rago atlėkusių Kalvio ir Arvydo Moliušio. Valandą pasitreniravome sukdami aplink farvaterio ženklus. Rimstant vėjui prie kranto dar susukome porą ratų toliau mariose. Kalvis nuplaukė į Ventės ragą, o Arvydas dar atsižymėjo Nidoje.
20080501_horizontas
Vėjo stiprumas mariose labai nevienodas. Sipriausias srautas yra ne Nidoje, bet kitame marių krante, Ventės rage.
Sekmadienį puikiai pūtė. Labai ryškiai skyrėsi dangaus vaizdas lyginant su kitomis dienomis. Iš šiaurės slinko ypatingi, labai aukšti debesys. Atstumas tarp pėdos ir viršūnės matuojamas kilometrais. Tai byloja apie labai stiprius vertikalius srautus debesyje. Pamatę tokį gražuolį akylai jį “ganykite”. Jei jis slenka į jus – net ramiausią vasaros dieną galite drąsiai takeluotis ką nors mažesnio – vėjo bus.
20080501_debesis
Šį kartą Nidoje į jachtklubą nelindome. Apsistojome 100m nuo jachtklubo esančioje stovėjimo aikštelėje. Čia visada yra vietos, dideli plotai takelavimuisi. Iki marių 100m.
20080501_aikstele
Sekmadienio statistika:
Vėjas 5-10m/s
Formula FXV, 11.0 NorthWarp
Nuplaukta 71 km
Didžiausias greitis 46,8 km/h

Ačiū Anželai už nuotraukas.
Gero vėjo!
Gintas LTU89