NAUJIENOS

Bangos

20081027_banga_119
2008.10.27
Kaip reta vėjingas ruduo leido gerokai pasitaškyti bangose. Bangos gerai “neša”.
Tekstas tiems, kurių dar “neužnešė”.

Žiūrovui nuo kranto yra gražu matyti aukštus šuolius, didžiules lūžtančias bangas, veiksmą arti kranto. Apie bangų raižymo subtilybes žmonės nelabai nutuokia. Jiems netgi atrodo, kad bangos pačios “neša” burlentininką. Tai teisingas požiūris. Bangos neša, tik reikia pataikyti į tokią bangos vietą, kurioje tikrai “užneštų”. Tekstas skirtas tiems, kurių dar “neužnešė”.

Pats “užnešimo” grožis vadinamas “cutback’u”. Tai posūkis pačioje bangos viršūnėje, taške, kur prasideda bangos lūžimas (kažkada pavadinau jį “tašku G“). Banga labai greitai užlinksta ir lūžta. “Cutback’o” esmė – suspėti panaudoti užsilenkusią bangą. “Užnešimai”:
1. Didžiausias malonumas yra pravažiuoti lūžtančios bangos krentančia apačion sekcija iš vidaus. Posūkis daromas ne horizontalioje plokštumoje, bet  vertikalioje. Nuotraukoje Viktoras lekia tarsi vertikalia siena.
20081027_banga_1
2. Kitas, ne mažesnis malonumas – gauti lūžtančios bangos spyrį į nosį ir apsisukti beveik vietoje. Šioje vietoje reikia neužmiršti, kad, kaip Pritčardas sakė “Tu kerti bangą, o ne ji tave”. Nuotraukoje ne tik nosis, bet ir visa lenta gavo spyrį.
20081027_banga_2
3. Didysis “fui” – atakuoti lūžtančią sekciją be greičio. Tada banga kerta tave. Nuotraukoje – neapskaičiuotas atstumas iki lūžimo pradžios. Sustoji per pusmetrį nuo savo svajonės, o iš bangos jau likusi tik burbulų krūva.
20081027_banga_3
4. Dvigubas malonumas – pasigauti lūžio pradžią iš abiejų bangos kraštų. Viktoras nurėžė vieną lūžio pradžią ir sprendžia kaip atakuoti žemiau pavėjui pradedančią lūžti bangą.
20081027_banga_4
5. Idaeliai sukant “cutback’a” lentos nosis sminga į bangą apačion, o lūžtanti banga dar spiria į lentos galą. Jeigu dar pavyksta pakelti vandens vėduoklę – aukščiausias balas. Atkreipkite dėmesį į tiesią priekinę koją ir dubenį arti giko. Tik taip galima išgauti maksimalią jėgą posūkyje ir išlaikyti lentos šoninę briauną pilnai besikabinančią į vandenį.
20081027_banga_5
6. Vėduoklė – jos nebus jeigu kažkas atlikta nelabai techniškai. Kojytės tiesiog neišspaus tiek vandens.
20081027_banga_6
7. Oras – irgi neblogai.
20081027_banga_7

Plaukiojant penktadienį jautėsi, kad šis ruduo gerokai pakėlė meistriškumą. Beveik visi mato ir jaučia bangą. Iki idealių cutback’u kartais pritruksta tik sekundės dalies.
Viktoras Akinio Nasruose penktadienį atvėrė dar vieną bangą Akinio skylėje. Matyt dugne susiformavo naujas laiptas. Visai netoli kranto ateina ir staigiai lūžta pakankamai didelė banga. Puiki vieta fotografavimui, bet suktis reikia labai greitai. Banga iškyla ir sugriūna per porą sekundžių.
20081027_banga_8
Banga besiformuojanti ant laipto buvo raudona. Už jos – žalios bangos.
Gyvenant ne prie  jūros sesijos bangose yra gana retos. Plaukiama iki visiško išsekimo, po 6 ir daugiau valandų. Tokioms dienoms esančio organizme maisto nebeužtenka. Penktadienį pasinaudojau formulisto Steve Bodnerio rekomenduotu “Energy gel”. Energijos pakelis skirtas ištvermės sportais užsiimantiems, judantiems ilgą laiką. Po poros valandų plaukiojimo jau galima pradėti vartoti. 100 g. pakelį reikia išsiurbti per tris kartus kas pusvalandį. Nuryta želė lėtai tirpsta ir aprūpina kūną cukrumi. Skonis žymiai geresnis nei vaikiškos dantų pastos. Efektas labai stiprus ir juntamas. Įsijungia antras kvėpavimas.
20081027_banga_9
Pirkau Vilniuje, parduotuvėje…. (patikslinsiu)
Kaina – 8Lt.

Galerija spalio 19 d.
Galerija spalio 24 d.
Gero vėjo!
Gintas Lapėnas
LTU89