Kelionės

ESW 2010 dienoraštis

20100306_119
2010.03.06
ESW 2010 ir El Turo dienoraštis
Šioje kelionėje pūtė 12 dienų iš 14.
GALERIJA

Sekmadienis, kovo 7 d.
Dar ne lėktuve, bet jau tuoj.
GPS speedsurfing tinklapyje Gedimino iš winder.lt iniciatyva sukurta grupė, kurioje bus galima registruoti El Ture pasiektus greičius. Prasidėjus sezonui bus paleista Lietuvos sezono grupė. Spaudžiame pedalą!
Atvažiavome. Pirma grupė dar suspėjo įšokti į vandenį ir praglisuoti kelis kartus. Antrai grupei pritrūko laiko ir vėjo. Atsipalaidavome.

Pirmadienis, kovo 8
Mokyklos susirinkimas 10 val.
20100308_treniruoklis

Registracija į varžybas. Slalome 17 dalyvių. Pradinukų krose – šeši.
Pliažo diena. Pačiupinėjome gikus, išsivyniojome žaislus. Lenktynininkai reguliavosi dar blizgančias 2010 m. bures. Dahabo publika buvo santūresnė. Jų komplektai   mėnesio bėgyje jau dalyvavo varžybose Dahabe ir  Hurgadoje, patys jie yra beveik pastovūs Egipto gyventojai, o didžiausia kliūtis atvažiuoti 100 km iš Dahabo yra pasibaigusios Egipto vizos. Sinajaus keliuose daugybė kontrolės punktų. Nepraslysi.
20100308_dahabieciai
Vakare kovo 8-osios programa.
20100308_vyrteisejas

Antradienis, kovo 9
9.00 – 1 m/s
10.00 – 9 m/s
11.00 – 14 m/s
Susirinkimas 10.00, pirmasis įmanomas startas – 11.00.
Išmesti distanciją trukdė povandeninių darbų laivas, kuris niekaip nesugebėjo užsiinkaruoti . Visą valandą keitė savo vietą ir galų gale 11.30 išplaukė į atvirą jūrą.
Pirmieji startai – 8 formos distancijoje. Kai laivai nustojo judėti, buvo pakoreguota pavėjinė distancija ir  paskutinieji du plaukimai vyko pavėjui. Viso įvyko 6.
20100309_sl_startas
Mokyklos elementų “drožimas” prasidėjo idealiomis sąlygomis, o po valandos vandens startas su 5 kvm bure jau buvo  iššūkiu. Gūsiai iki 16 – 18m/s
20100309_audrius
Mokiniai bando į įlanką atėjusias bangas. Sudėtingos sąlygos. Mokslai buvo perkelti į mažą įlankėlę:
20100309_mokykla
Vėjo užteko:
20100309_gerai
Vyr. teisėjo ARvydo Moliušio ( Reiserio) matymas:
Kai į Lietuvą sugrįžo vėlyva žiema, papaudė šaltukas virš -10, didžiulė burlentininkų delegacija susiruosšė į surf stotį „Da4a „  Egipte, El Ture. Šią žiemą Egiptas stipriais Vėjais nepasižymėjo, bet aš tuo nelabai tikėjau ir iš lėto ruošiausi kelionei paskutinę naktį. Lentas,bures ir surf paką baigiau krauti 3 val. ryto ir nuėjau miegoti, nes 4val. turėjome išvažiuoti į aerouostą. Gero „Vėjas galvoje”organizavimo dėka inventorius buvo be problemu pakrautas į lėktuva. Atsimdami bagažą nustebome, kai lentos atvažiavo bendru konvejeriu ir sveikos.
Pirmą dieną lyg ir pūtė, bet nepuolem takeluot burių, nes greit sutemo. Pirmo lėktuvo keleiviai spėjo pasiplaukioti.
Registracijos diena ėjosi įtemptai. Darbo daug, visi nežino ką rašyti, daugelis neapsisprendžia dalyvauti ar ne. Apsisprendimą pagreitino gražūs šių metų marškinėliai su lyderių veidais. Jų pritruko. Staiga stotyje pasijuto sujudimas,atvažiavo rusų karavanas su smarkiai perkrautomis inventoriumi mašinomis. Atrode, kad atvaziavo belenkiek dalyviu. Vietiniai Dahabo rusai atsivežė visą turimą inventorių. Stotyje neliko vietos kur dėti  lentų ir burių paketus.
Vakare (ramiai) atšventėm tarptautinę Moters dieną. Darbas veltui nenuėjo, iš pat ryto ėmė egiptietiškai dūdinti. Paskubom išdėliojau pavėjinio slalomo ženklus. Į patį vidurį distancijos atplaukė didžiulis laivas ir išmetė geležį (inkarą).Dalyvių ir organizatorių veiduose atsirado panikos mina. Pasitariau su Gintu ir nusprendėm daryti aštuoniukę, kuriai tiko jau išmesti ženklai. Vėjo buvo pakankamai, kryptis iš jūros, todėl Vėjas- bangų maistas – prišėrė jas iki normalaus metro. Ir štai pirmi trys slalomo startai. Rungtis aštuoniukė, trys ratai. Mūsų faforitai, šskart ėmė lėkti didžiuliu greičiu nepaisydami bangų. Deja žiemos tinginiavimas ir užsiauginti pilvai, dare savo darbą ir daugelis ėmė maudytis ne tik posūkiuose, bet ir tiesiojoje. Išryškėjo lyderis – Nikolajus MDA 7 burlenčių instruktorius iš Dahabo, kuris pajutęs lyderiavimą ėmė aukštai šokinėti, net ir distancijoje. Po pertraukėlės visi išsirikiavo pavėjinio slalomo starte. Čia ir vėl lyderiavo Nikolajus. Audrius, Arūnas ir kiti atsilikinejo tiesiojoje ir posūkiuose. Kursas tarp ženklų gavosi labai pilnas vėjo atžvilgiu, todel gudresni į finišą lėkė galinę koją kišdami į pavėjinę kojakilpę. Audrius parodė didžiulį greitį vydamasis lyderį, bet nerado finišo linijos. Bandant finišuoti antrą kartą pasimaišė mergina su burlente ir labai pakoregavo Audriaus rezultatą. Penktame plaukime lyderis jau pavargo ir antrame posūkyje numetė bure, kurios jau napajėgė iškelti. Nepaisydamas žiemos tinginiavimo Robukas rodė gan gerą rezultatą. Paskutiniame šios dienos plaukime, Audriui lūžo stiebas ir vėl Nikolajus šokinejo per bangas nejausdamas konkurencijos.

Trečiadienis, kovo 10
Pirma pusė dienos skirta deginimuisi.
Po pietų papūtė 6-8 m/s. Mokymuisi vėjo užteko, o slalomui tik vienam plaukimui ir keliems pradinukų kroso plaukimams.
Rezultatai:
20100610_beginers_rezult
20100610_slalom_rezult
20010310_slalomas
Arvydas galvoja, kad:
Ramus saulėtas rytas, windgurai vietoje pietų, žada 7 metriukus. Kol Vejas neįsibėgėjo duodu starta pradinukams. Esant 1,8ms trys ryžtingos merginos ir vienas vyrukas ima startą šešias su viršum minutes. Vyrukas sugudrauja ir iškart atsiplėšia. Paskui jį pasileidžia Šarūnė, kuri greit prisiveja bėglį. Rūta ir Ana gauna škvaliuką ir greitai prisiveja lyderį. Ir vėl visi kartu šauna vėžlio greičiu. Apsukę  pirmą ženklą, merginos ima gudrauti ir nusprendžia tempti inventorių vandeniu. Gintaras ir toliau slysta pavėjui, smarkiai nukrypdamas nuo kurso. Geriausia plaukikė pasirodė Šarūnė užsiimdama lyderio poziciją, paskui ją energingai iriasi Rūta. Ana kiek atsiliko, bandydama pakelt burę be Vejo, stovėdama ant mažos 115 ltr. lentos. Lyderė taip pat sumąsto kelti sunkią kemberinę burę. Tuo pasinaudoja Rūta, pereidama į greitesnį nugarinį plaukimą ir finišuoja pirma. Pakrante atbėga Gintaras, ir prisitraukia finišo ženklą, kad nereiktų plaukti aplinkui. Tuo metu Maksui neišlaiko nervai, kuria katerį ir partempia Aną. Paskui atima inventorių iš Šarūnės, kuriai iki finišo liko keliasdešimt metrų .Mergina uzsispyrus. Į katerį nelipa, deja finišo neužskaitau, nes finišuoja be inventoriaus.
Po pietų ateina žadėti 7 m/s . Išsibandau su savo inventoriumi pavejinio sl‘o distanciją ir duodu musiškių labai lauktą startą slalomui prie silpno Vėjo. Paniką starte sukelia Grigorijus W321 atplaukdamas per anksti, iš džiaugsmo išsimaudo, neturėdamas laikrodžio, neišlaiko įtampos Donaldas. Abu falštartuoja, Griša nulekia su didžiuliu atotrūkiu. Musiškiams ir vėl nepasiseka, nes rusai gi atsiveze du kaupinus karavanus inventoriaus, išsitraukė 85 cm plocio lentas ir 8,4 bures. Neblogai lekia Kalvis,bet prie kažkurio ženklo sustoja. Sunkiasvoriai išvis atsilieka, negalėdami išglisuoti apėmė ženklą. Po vakarykščio prabangaus Maui giko sulaužymo, atsigauna Ivanas 787 finišuodamas antras. Vėjas pasilpsta, starto vietoje vyksta diskucijos. Vartai neišlaiko ir atneša savo Vėjo matuoklę. Ji rodo metru mažiau Vėjo. Kol lyginam Vėjo greitį matuoklėse, Nikolajus skraido po distanciją, demonstruodamas freestyle triukus. Vyr. teisėjas nusprendžia visus paleisti. Lietuvaičiai nuplaukė palakstyti į atvirą jūrą. Aš paskui juos, bet Vėją greitai išjungė, diena beveik užskaityta.

Ketvirtadienis, kovo 11
10.00 – trispalvės pakėlimas
20100311_rytas
10.30 – vakrykštės dienos mokyklos video peržiūra.
11.00 – Vyr. teisėjas:
Kadangi šiandien nedarbo diena, tai paleidau visus atostogų. Vieni išvažiavo į Sharmą, kiti nardyt, treti išjojo ant kupranugarių į dykumą. Rusai išvyko prasitęsti vizų. Dar yra minčių eiti į Mozės baseiną, nusiplauti griekų. Vėjas 2-3 ms. Karšta.
15.00 – 4-6m/s, darbas vandenyje.
16.00 – atvyko Sukasiaka iš Dahabo.
20.00 – Arūno pasakojimas apie Lietuvos vardo  tūkstantmečio odisėją.

 

Arvydas galvoja, kad:
Penktadienis, kovo 12
Vakar Vėjas išsigazavo iki 4-5 ms, bet taip nieko ir neivyko. Freeryderiai, net bandė išglisuot, sukeldami panika krante.Pradinukai startuoti prie silpno Vėjo atsisakė. Vakare Arunas pristatė filmuota Ambersail‘o medžiagą. Taip ramiai pažymėjom Kovo 11-aja .

Šeštadienis, kovo 13
Šeštadienio ilgai lauktas rytas,grįžta laivai is žvejybos, užimdami slalomo ekvatoriją. Vitalijus Da4ioj atidarė Vejo kraną, kurį vakar budinti Ana pamiršo įjungti. Slalomistų akyse neramumas, Vėjo kryptis neatitinka prognozių, ėmė pusti iš šiaurės! Kol kas visi žiūri kiną. Prognozės pasitvirtino, pagaliau Vėjas atėjo. Kol jis neįsibegėjo duodu startą pradinukams. Vyksta įnirtinga kova, bet prie pirmo ženklo bangos daro savo darbą ir visus pradinukus išmaudo. Toliau veiksmas vyksta pagal sugebėjimus, finisą pirma pasiekia Ruta, kiti dalyviai šiek tiek atsilieka įsimaisydami į didžiulį burlenčių būrį, visi išėjo ant vandens. Vėjas palaipsniui stiprėja ir skubu mesti ženklus slalomui. Pirmas startas švarus, vėjas 8,5 ms. Nuo pat starto atsiplešia Grigorijus W321 ir Kalvis Ltu 646, kiti lekia atsilike. Audriui ir vėl nepasiseka, lūžo stiebas. Kol slalomistai keičia, derina inventorių duodu startą pradinukams, dėja startuoja tik trys ryžtingos merginos. Nuo pat starto lyderiauja Monika, kitos dvi merginos kovoja su muša, negaledamos startuoti. Staiga Rutai pavyksta vandens startas ir ji nulekia nerealiu greičiu, prie ženklo imdama katapulta. Finišuoja jos tik dvi, nes Šarūnei nepavyksta susitarti su muša. Sekantis plaukimas slalomistams, kurių nervai neišlaiko ir draugiškai jama masinį falstartą. Pakartojus startą, Mindaugas ltu646 perpranta staro liniją ir startuoja pirmas, palikdamas varžovus toli užnugaryje, Grigorijus bando jį vytis atitrūkdamas nuo pagrindines grupės. Deja paskutinis 5 posukis surikiuoja visus į vietas ir jau lyderiauja moldavas MDA7, kuris visą kelią plaukė 5 pozicijoje. Bet štai keistas finisas vėl pakoreguoja rezultatus, pasirodo įsikarščiave lyderiai nekerta finiso linijos, palikdami geresnias vietas pagrindinės grupės lyderiams. Krante ir vėl daug diskusijų, lyderiai nepatenkinti finiso linija,kuri pranyko besileidžiančios saulės spinduliuose. Sugebame padaryti 4 SL‘o ir tris PR‘o plaukimus, vė jas stabiliai 10-10,3 ms.Rytojui prognozės žada gerus Vėjus. Da4a papildo latvių ir rusų desantas, niekas neužsisėdi, ryt lemiami plaukimai, daugelis jau turi po tris borankas, tad klysti jau nėra kur.

2010 kovo 14
Paskutinė varžybų diena. 10-12 m/s pietų vėjas nuo pat ryto gena bangeles į įlanką. Idealios sąlygos, planuojami šeši plaukimai. Audrius plaukia labai pastoviai, įsivažiavo. MDA7 labiau atsipalaidavęs. Suklysti niekas nebegali dėl išnaudotų atmetimų skaičiaus. Anžela suveda rezultatus ir – bac. Ryškus lyderio pranašumas ištirpo. Audrius pirmas!
slalom_2010.03.14_final

beginners_2010.03.14_final
Uždarymo ceremonija atitiko visas El Turo tradicijas. Nugalėtojai apdovanoti medaliais su pliažo viršininko krabo vaiduoklio atvaizdu. Slalomistai ir krabai turi vieną esminį panašumą – jie laksto skersi. Slalomistai skersai vėjo, o krabai tiesiog skersi.
medalis
Pirmą kartą būnant El Ture jie būriais bėgiodavo pliažu, vėliau šunys juos išgaudė, o dabar populiacija vėl atgimsta.
Slalomo čempionas Audrius Menkevičius LTU51:
a
Slalomo nugalėtojai: Robertas, Grigorij, Nikolai, Audrius
slalomo_nugaletojai
Pradinukų kroso nugalėtojai: Giedrius, Rūta, Anna
pr_nugaletojai
Padurniavimo lenktynių nugalėtojai: Vaidas, Donaldas, Martynas
fun_nugaletojai
Visi čempionai atsidūrė vandenyje. Slalomo – Audrius, pradinukų kroso – Rūta:
38
fun plaukimo – Donaldas ir teisėjas:
37
Vanduo apie +24, oras +30. Jiems patiko.
Kolektyvinė nuotrauka atminimui:
visi
Vakare dahabiečiai išvyko.
GALERIJA
Galerija “ESW 2010”, fotografas Алексей Корольчук

Arvydas galvoja, kad:
Išaušo Vejuotas paskutinės varžybų dienos rytas. Anksčiau pusryčiaujam ir renkamės į škiperių susirinkimą. Paiškinu truputi kitokią slalomo distanciją, su pakeista starto linija. Dabar aš su vėliavom  stovėsiu aukščiau, o starto ženklas bus žemiau.vSpecialiai padarau kreivą starto liniją, kad loštu startavusieji žemai prie burbulo. Deja tokio starto kai kas nesuprato, ir su Robiuku LTU 127 priešakyje dauguma įšoka į falstartą. Kito starto metu visi jau atsargus ir startuoja su kelių sekundžių vėlavimu. Priekin įssiveržia Audrius, neatsilieka ir Arūnas, nustumdami moldavą į ketvirtą poziciją. Viskas pagal planą Audriui reik laimėti, Arūnas dar turi šansų užimti prizinę vietą. Nikolajus aplenkią kelis ir finišuoja antras. Sekantis pavėjinis slalomas nieko naujo neatneša, tik į distanciją įplaukia didžiulis laivas ir užsiinkaruoja, tuo nutraukdamas pavėjinio slalomo galimybes. Pirmas finisuoja Audrius, iškart paskui jį pasitaiso padėtį Arūnas, trečias Ivanas Rus 787, moldavas nukrenta į septintą vietą. Nusprendžiu daryti aštuoniukę, tarp jau esančių ženklų. Aštuoniukėj ir vėl užtikrintai lyderiauja Audrius, parodydamas ištvermę ir stabilumą. Arūnas jau ima pavargti, užleisdamas poziciją Grišai W 321. Stabiliai ima plaukti Robukas. Moldavui vis dar nesiseka. Vėl gerai pasirodo Ivanas Rus 787 finišuodamas antras. Slalomistams padarau pertraukelę, leisdamas suplaukti pradinukams, sąlygos nelengvos, Vėjo pakankamai mažoms burėms. Starte išsirikiuoja užsispyrusios merginos ir vienas vaikinukas, kurį lengvai įveikia vieno posukio ilgoka distancija ir finišuoja krante, nesuprasdamas, kad finišo linija yra tarp teisėjo ir raudono burbulo. Bet pasitaiso, lengvai nuplaukdamas iki finiso linijos ir kirsdamas ją pirmas. Merginom sekasi nekaip, po starto jos gavo 17ms Vėjo gūsį, kuris jas visas nuplovė nuo lentų denių. Pirmoji parsikapso Anna, bet Vėjas ją nuneša už finišo linijos, Anna bando parsitempti burlentę į Vėją, bet banga ir gūsiai 12-14ms nelabai leidžia tai padaryti. Į pagalbą atskuba Kęstutis patardamas Anai plaukti atgal,daryti posūkį, vandens starto budu ir taip pasiekti finišą antroje pozicijoje. Kitų merginų taip ir nesulaukiau finiše. Ir štai vėl starte stumdosi slalomistai ieškodami geresnių pozicijų. Šį karta nuo pat starto priekin išsiveržia Nikolajus MDA 7, Audrius startuoja kazkur per viduri, bet po truputi visus vejasi tiesiojoje. Arūnui pertrauka nepadėjo, nuovargis ima viršų ir jam ima nesisekti. Ir vėl stabiliai aštuoniukę plaukia Ivanas, suplaukdamas vis geriau, jį nuo prizininkų atskiria tik pirmos dienos nelaimės. Paskutinį plaukimą vėl nepavyksta startas Nikolajui ir čia jau triumfuoja Audrius lėkdamas be konkurencijos, moldavas išsimaudo ant ženklo taip prarasdamas dar kelias vietas. Bet jauna širdis nerimsta ir lėkdamas didžiuliu greičiu į finišą staiga pašoka ir suka front lupą, lentos nosis kimba už vandens, lupas gražus, bet burės viršūnė  kabina banga, kažkas pokštelna, pasirodo lužo stiebas, Nikolajus sekundei sustingsta, bet daro vandens startą ir finišuoja su užlinkusią burę aštuntas, taip prarasdamas dar vieną jau labai svarbų tašką. Va taip gražiai baigiasi šeštos  “Esay Style Week 2010” varžybos.

Dar pries vakarienę apsidalinam gražiais medaliais su krabų atvaizdais ir diplomais su lyderių veidais. Prizinikų gretose šiokie tokie pasikeitimai, Robiukas užima garbingą ketvirtą kreslą. Po to tradicines čempionų ir teisejo maudynės. Visi linksmi ir patenkinti geromis varžybomis ir gera Vėją žadančią ateinančią savaitę.

 

2010 kovo 15
Visą savaitę pūtęs pietys sustiprėjo. Prie uosto vartų atsirado apčiuopiamos bangelės. Andrius pus3 dienos praleido jose. Iš Dahabo pasitreniruoti atvyko freestylerių komanda. Vienas jų EFPT ir PWA varžybose į dešimtuką patenkantis Jegoras Popretinskis RUS11. Vienose pirmųjų Easy Style Week varžybų jis dalyvavo superkroso, freestyle ir bangų rungtyse. Dabar jo triukai ryškiai išsiskyrė El Turo panoramos fone. Buvo į ką žiūrėti.
Mokinukai toliau pratinosi prie lengvo lentos nestabilumo bangelėse, mokėsi vandens starto, plaukimo trapecijoje, glisavimo.

2010 kovo 16
Pagaliau vėjas papūtė iš šiaurės. Lengvi 10-12 m/s ryte sustiprėjo iki 16 – 19m/s po pietų. Didžiulis iššūkis mokiniams. Daugelis pirmą kartą pateko į sąlygas kai 3,7kvm burės buvo gerokai per daug. Vėjas nešdavo labai greitai, pastebėti besimaudančius ir nemojuojančius buvo sudėtinga. Monikai parsigauti į krantą padėjo anglas, o Vilmą iš uosto vartų parplukdė vietiniai žvejai.
Slalomistai “drožė”. Arūnas išvystė 61 km/h greitį, Audrius susuko 130 km.

2010 kovo 20
Vėl daug vėjo. Vėl 15-19m/s.
Slalomistai drožia posūkius ir greitį įlankoje su mažomis burėmis. Plaukiančių skaičius gerokai sumažėjęs. Matyt, labai sėdo batareikos per paskutines tris dienas.
Roberto GPS rodo, kad atostgų ElTure metu jis nuplaukė virš 1000 km.
Aš, Andrius ir Žilvinas vėl važiuojame į wave spotą. Vėjas ne toks lygus kaip vakar, šiandien planuojame trumpesnį pasiplaukiojimą. Sunkvežimis mus pasiims 17.00. Įdomiausia, kad taip ir nutinka.
Išplaukiant į jūrą bangos puikiai meta į orą. moki ar nemoki šokinėti – nesvarbu. Spotas išmoko.
Likus valandai iki pabaigos vėjas išsilygino, kiek susilpnėjo. Puikios sąlygos vartymuisi ir raidinimui.
Įdomiausia buvo tai, kad važiavimas taksi i wave spotą ir atgal kiekviną dieną pabrangdavo po 10 tugrikų kažkodėl. Bet Maksas įstatydavo taksistui klizmutę ir kaina vėl nukrisdavi iki 20 vietinių pinigų.

2010 kovo 21
Išvykimo diena. Be įtampos. Prieš išvažiuodami dar turėjome progos pasideginti, susipakuoti ir patraukti kaljano. Autobusiukai ima tik po tris-keturis maišus ant stogo. Pagal planą užsakyti trys busikai. Teko papildomai kviesti dar vieną.
Per dykumas judame link aerouosto. Galvoje ramybė. Pilnas atšokimas. Iš visų vingių smegenyse slalomistams liko tik “aštuoniukės” formos raukšlė, man iš wave spoto liko viena tiesi ir viena vingiuota kreivės.
Prie rentgeno sulaikomi Arvydas ir Vaidas. Muitininkai juose mato potencialius kurjerius. “Šiša kurjeriai” po visą savo bagažą iškaišioję kaljano tabako dėžes. Muitininkai traukia tabaką iš burių, iš hidrokostiumų. Nieko neradę paleidžia. Įsodinimas tęsiasi.
Šarmo aerouostas nepritaikytas lentų gabenimui. Tenka tempti maišus iki mažo lifto, kuriuo inventorius nuleidžiamas žemyn ir tęsia savo kelionę į lėktuvą. Lifte teko išsiaiškinti bakšišo ėmėjų subordinaciją. Pinigus gali imti tik nurodytas asmuo. Lentos parvažiavo sėkmingai.
Ačiū Juliui už emblemas!
20100306_emblema

Gero vėjo!
Gintas Lapėnas
LTU89