NAUJIENOS

LR taurė 2010

20100519_119
2010.05.18
Kuršmarės užkaito, temperatūrų skirtumas lyginant su jūra – didelis. Įsijungė Bermudų trikampio fenomenas.
Giedriaus LTU11 reportažas tiesiai iš distancijos, pirties ir sriubos stalo.
Galerija facebook’e 

 

Žiūrint į savaitgalio prognozes visą savaitę kilo abejonės. Visgi ilgainiui nusistovėjo atrodė, kad bevėjis šeštadienis ir sekmadienis su geru, gal net slalominiu vėju. Kadangi šeštadienis daug vilčių neteikė, išvažiavom šeštadienį iš ryto su mintimi, kad tai bus apšilmo, susireguliavimo diena. Atvažiavus šiek tiek pūtė, bet pagal prognozę vėjas turėjo sėsti. Visgi teisėjai nusprendė bandyti duoti 3 formulinius plaukimus arba tol, kol leis vėjas. Vėjas leido padaryti 3 plaukimus ir nė negalvojo sėsti. Visą pavasarį trinantis balose, pirmąjį plaukimą truputį nejaukiai jaučiausi su 12kvm bure. Pirmą ratą dar ir burę įmerkiau halzuodamas (beje vienintelį kartą per visas varžybas). Visgi plaukimą baigiau trečias. Gal ir neblogai. X-taji plaukima pradėjau neblogai, po pirmojo ženklo buvau antras su nemaza atsarga… deja, įkliuvau į tinklą. Po maudynių plaukiau penktas. Per kitą ratą atsilošiau vieną vietą – finišavau ketvirtas. 3 plaukimą labai gerai startavo Gintas, kairiu halzu. Visa rata jis vaziavo pirmas. Po truputi ji suvalgė Juozas ir Gedas. Man pritrūko dar kokio rato 🙂 Vėl ketvirtas. XXX-ąjį plaukimą Gedas, kaip sužinojau vėliau, pagavo tinklą. Tai palengvino mano plaukimą. Tiesa, Mantas šiek tiek kvėpavo į nugarą, bet pavyko ramiai atplaukti antram, kaip beveik įprasta – paskui pirmuoju atplaukusį Juozą. Po pietų petraukėlės ir striubos vėjas netik nesėdo, bet ir dar sustiprėjo – Karolis susimažino iki 11kvm. Gal ir dar kas susigundė. Manau jie nepralošė, nes vėjo buvo sočiai – sakyčiau iki 10m/s. Visgi sugebėjau atlaikyti savo 12uka ir visada turėjau pilną kontrolę. Turbūt padėjo Kauno sezono atidarymo varžybos ir plaukimas su FW prie super sudėtingų sąlygų.
20100519_fw
Paskutinį plaukimą kapojausi su Gedu iki pat galo. Imdamas priešpaskutinį apatinį antrąjį ženklą galvoju – kas bus tas bus, bet reikia daryti agresyvų halzą glise, nes kitaip Gedas pasivys – padariau turbūt gražiausią halzą ir nuvariau su greičiu į slalominį finišą. Antras:) Po penkių formulinių plaukimų užtikrinta trečia vieta. Iki Gedo – 3 taškai. Nei daug nei mažai.
Po pertraukėlės reikia plaukti slalomą, bet jaučiasi, kad vėjas sėda. Slalomą tenka plaukti prie visiškai ribinio vėjo. Man su 105 litrais ir 33cm vairiuku tai iššūkis. Nepaisnat to, kad visus 3 kartus startuodavau pirmas, eigoje pralenkdavo arba lengvesni, arba plaukiantys su didesniu inventoriumi, arba abu kartu sudėjus. Visgi sugebejau dieną baigti 3-4 vietoje kartu su Vaidu – nauju veidu lengvo vėjo slalome 🙂

Reikia pripažinti – šeštadienio slalomas po rimtų formulinių plaukimų – smarkiai nublankęs ir neįkvepiantis.

Po 8 plaukimų jėgas atstatėme pirtyje, nuovargis jautesi.

Sekmadienis. Šį kartą prognozės buvo geros ir suvažiavo likusieji ‘Tikintieji’ – tie kurie tiki prognozėmis. Diena prasidėjo vangiai, įsipūtinėjo palengva, bet apie 14.00 jau matėsi, kad Formulei užteks, o kol atėjo laikas startams pakilo iki vidutinio vėjo.
20100519_fw_startas

Startavau dešiniu, iš karto po Ginto. Kokių 5ių grupelė startavo kairiu. Į pirmą ženklą išėjau nekaip – koks 7as gal. Pavėjui atsikapojau porą vietų, antrąjį ratą dar kokią vieną – finišavau 4as. Kadangi jau prieš plaukimus buvo paskelbta, kad bus 2 formulių plaukimai, o paskui, turbūt, slalomas, žinojau, kad norint išsaugoti trecią vietą, iš dviejų dienos plaukimų reikia vieno pusėtino plaukimo – kitas, blogesnis atsimes. 4a vieta buvo pakankama. Paskutinį plaukimą buvau atsipalaidavęs, surizikavau startuoti kairiu halzu. Kaip parodė eiga – tai buvo neblogas pasirinkimas, ypač dėl to, kad Gedas, Juozas ir Arvis dengė mane nuo dešiniu halsu plaukusių. Jei jau kas numuš juos, o iki manęs nedaeis 🙂 Pirmą ženklą paėmiau trečias, vis kvėpuodamas Gedui į nugarą. Antro rato metu jis neišsipjovė į viršutinį ženklą, aš dar daugiau prisivijau, o pavėjui, plaukdamas agresyviau jį dar ir aplenkiau. Antras – gera formulinių plaukimų pabaiga. Maksimalus greitis plaukiant formule, berods 21.81 mazgų. Neįspūdingai, bet pusėtinai plaukiant su 12ha.

Grįžus į krantą paskelbta – po pusės valandos slalomo startai. Pradedu suprasti, kodėl dauguma mūsų pensininkų persimetė tik į slaloma. Nors prognozes rimtos – takeluoju 7.8 ir nusprendžiu išbandyti SHX amortizatorių. Pirmieji įspūdžiai – jaučiasi plaukimo minkštumas.
20100519_slalomas_startas
Slalomo starto metu visada buvo 100% kontrolė, bet ką jaučiau labiausiai – posūkiuose ties ženklais, kur vanduo teisiog virė, aš jaučiausi labai stabiliai. To įrodymas – nė karto neišsimaudžiau ir net neįmerkiau burės į vandenį.
20100519_shox
Su SHOX šarnyras netampa ilgesniu, nes “pėda” yra gerokai žemesnė negu tradiciniuose šarnyruose, o viršutinės dalies tvirtinimas dirba slankiodamas ( dalis su varžtelio galvute). Skirtumas siekia 1 – 1,5 cm. Tą dieną tai buvo nemažas pranašumas. Visus plaukimus buvau top 5. Tuo negalėjo pasigirti, net laimėtojas Audrius 😉 Tai buvo geri dalykai slalome. Blogai – neperpratau starto. Aišku visad startuodavau dešimtuke, kartais penktekuke, bet pirmam startuoti niekad napavykdavo. To pasekoje į pirmą ženklą išeidavau maždaug penktas ar septintas, o paskui kas ratą ka nors aplenkdavau, kol atsidurdavau savo pozicijoje.
20100519_slalomas_1
Didžiausią greitį išvysčiau paskutinėje tiesėje besyvydamas Gedą. Atlošiau kokį 20-30m. Tuomet max greitį pasiekiau >50kmh. Dieną suplaukiau >70km. Kaip sakoma, abi dienos užskaitytos. Slalome galutinėje įskaitoje, pačioje blogiausioje vietoje – pirmoje už podiumo. Iš kitos pusės, anksčiau Ventainėje buvau kažkur ties dešimtuko riba. Tai gal šiek tiek ir progresuoju…
Tinklai ir fauna vienus liūdino, kitus labai džiugino.
20100519_karsis
Rezultatai:
Formula Windsurfing Class
20100519_fw_rezultatai
Slalomas
20100519_sl_rezultatai
Ačiū organizatoriams!
Ryčio LTU 799 blogas
Karolio LTU 1001 blogas

Giedrius LTU-11