NAUJIENOS

Paskutinis Griaustinis

20100927_119
2010.09.28
Bobų vasara, “D.Katkaus taurė” arba kitaip tariant “Paskutinis Griaustinis”.
Kauno marios, +22, 2-7m/s

Vasaros pradžioje gavau skambutį iš Antano 470.lt  ir Paskutinio Griaustinio renginio organizatoriaus, kuris pasiūlė burlentėms  sudalyvauti jo organizuojamoje ekstremalių vandens sporto šakų šventėje. Pažiūrėjęs mūsų varžybų tvarkaraštį iškart sutikau, nes kaip tik šį savaitgalį Kaunuškėje buvo suplanuotos D.Katkaus atminimo Taurės varžybos. Bandžiau apie renginį užsiminti kolegoms buriuotojams, bet nelabai kas manęs klausė kai pasakojau, kad varžybas tiesiogiai transliuos į didžiulį LED ekraną ir t.t.  Po didžiojo slalomo, įvardinto LR Čiampu Ventainėje, į Kaunuškę netruko ateiti Bobų Vasara su iškart dvigubu renginiu, tai “Paskutinis Griaustinis” ir “D.Katkaus Taurė”.
Penktadienį Kaunuškėje pasidarėm repeticiją, pabandėm plaukti arčiau Girionių, kad nemaišyti beveik visose mariose vykstančiam Jaunučių LR Čiampui, kuriame su burlente tiesiog karaliavo jaunasis voveriukas Paulius. Vakare netikėtai gaunu žinią apie varžybų zonų paskirstymą po Kaunuškę. Mums priskiriama zona nuo jachtklubo iki Girionių ir, gal dvigubai mažesnė, nei Optimist klasės laivams. Šalia vandens motociklų zona. Labai neišsigandau, nes per repeticiją ši zona pasirodė visai puiki, tik kiek kėlė nerimą besisukanti Vėjo kryptis. Net norėjau eiti aiškinti, kad burlentė tikrai ne radijo bangomis valdomas modeliukas, o tikras greitas šiuolaikinis glisuojantis laivas, bet apsiraminau ir nusprendžiau palaukti ryto. Tada ramiai nuspresti kur išsimesti FW distanciją.
Kaip kažką nujausdami Jaunučių Čempionato ir Bangpūčio Taurės teisėjai skubėjo užsiimti kuo daugiau vandens ploto. Prieš pat pusiasalį – burlentinkų Meką – išsimetė 470 ir FIN klasių distanciją. Mums beliko, kaip ir pažadėta, žemė, oi vanduo, dešiniau pusiasalio iki pat Girionių, kur Vėją užstojo miškas. Pirmą ženklą pastačiau viduryje marių, kur vaikščiojo škvalai. Startas gavosi visai netoli kranto ir garsiai burzgiančių reaktyvinių bombardyrių. Šis garsas pritraukė begales žiūrovų, kurie priverstinai sekė ne tik burzgiančius ir leidžiančius purslus vandens motociklus, bet ir FW , komentatoriaus pavadintus, burlenčių startus. FSL (laisvojo slalomo) startą visų patogumui įtaisėm tarp išsikišusio molo ir linksmų pludurų vandenyje, pirmą ženklą teko mesti prie pat jachtu starto linijos. Distancijas paruošti padėjo Gintas iš “Vejasgalvoje” su kurio tarėmės dėl kiekvienos bojos vietos.
Smarkiai vėluodami, o gal laukdami geresnio Vėjo į Vėjagalvių atvežtą katerį sukrovėm vėliavas, dūdą, teisėją Sigą ir foto snaiperį Anželką. Patys šokom ant arkliu, oi formulių, ir išplaukėm į neaiškią kovą su Vėju ar su konkurentais šiandien teks lenktyniauti. Palei krantą, Šaras jau vaikė eFeSeLininkus. O Vėjo vis dar trūko.
Siga nedelsdama triūbina pavojaus signalą, kelia vėliavas pasirodo čia jau starto procedūra eina, o laivas net nebando išgli(c)uot. Kaip visada tradiciškai Robiukas užlenda į grūdalienę prie katerio ir kaip visada pirmos maudynės starto linijoje. Gedas su Voveriu tiek užsimano rėmėjų įsteigtų prizų, kad šoka į distanciją minutei likus iki starto. Beplaukdami be konkurencijos pasitaria ir grįžta ištaisyti savo klaidos, apiplaukdami starto ženklą. Kova verda, mane kažkas uždengia, skubiai venduoju ir lekiu pažiūret bombordyrių gonkių.Pasirodo ir pas juos nepučia, kartais pagli(c)uodamas lieku visiškoij šiknoj. Nenusimenu, bus dar antras ratas, varysiu pažiūret jachtų gonkių ir atsilošiu. Sekantį ratą pučia pas motociklus, pas jactas štilius ir vėl š… . Pasiseka lengvasvoriams, Gedas kažkaip įsitrina, Giedrius , Andrius, paskui brolis Mantas , Rytis .
Plaukiu į krantą, gal atsileisiu burę, pasitrumpinsiu giką, gal šarnyrą pastumdysiu, prisimenu turiu arbatos, tik pakeliu galvą,o jau vėliavos spalvotos kabo,  maniau lauksim čainykų , žiū, kad jau netradiciškai vėluoju į startą. Startuoju belenkaip, bandau kairiu, neišsipjaunu į katerį, venduoju ir varau vienas sau švariu Vėju. Lekiu, gli©uoju , lenkiu vieną po kito, o prie ženklo vėl jie priekyje, nesuprantu, gal ežiukais žaidžiam? Andrius ką tik buvo pirmas,dabar plaukia paskui mane, pasirodo, jachtų ženklas buvo gražesnis, todėl apjuosęs aplink jį ratą, nuskubėjo žemyn ieškoti vartų, pats supratęs savo klaidą prasuko pustrečio rato. Ir vėl lengvasvoriai priekyje.
Trečią plaukimą susikaupiu, startuoju gerai, bet priekyje kairiu be konkurencijos pralekia sužvėrėjąs Kalvis. Vėl bandau visokias taktikas, galva sukasi aplink 360 laipsnių, matau visus škvalus ir dar po du į priekį, bet ir vėl Vėjas nuo manęs nusisuka, neleisdmas išeiti ženklan, pūsdeldamas kitiems plaukiantiems pavėjui kitu halsu ir t.t ir gal jau paskutiniam rate dar aplenkia abu broliai. Kaip buvom susitarę per susirinkimą darome pertraukėlę. Vėjas vis nerimsta, jau džiaugiuosi,kad nespėjau atsileisti burės, lyg ir artėja mano sąlygos. Robiukas prisiminęs, kad čia ekstremalių sporto šakų show įlekia į vandens burzgalų trasą, tuo metu startuoja vandens motociklai uždarydami Robiuką į ratą. Negalėdamas atkeršyti už sugaištą laiką Robiukas įsiveržia į jachtų varžybų trasą išbandydamas korpusų tvirtumą, abu incidentai baigiasi sekmingai. Ketvirtą startą Kalvio įkvėpti visi kaip susitarę puola startuoti kairiu halsu. Nu ir kaip visada triokšt pokšt n… . Andrius lėkdamas pilnu gazu neturėdamas kur dingti nepraleidžia Ryčio, kuris pastato savo HašWėeRą į kobra padėtį prabraukdmas skriaudikui burę virš giko, o Andrius irgi savo Gaastrą pastato piestu, abu nulekia laimingi neišsimaudę, Rytis jau kuria protesto tekstą, o Andrius pamiršęs viena iš taisyklių, apsukti lenta 360 laipsniu aplink savo ašį visą kelią galvoja, kaip čia išvengti borankos galvoja ir sugalvoja paukoti Ryčiui taip lengvai iškovotą pirmą vietą. O kartu ir Paskutinio Griaustinio nugaletojo titulą ! Tuom varžybų diena ir baigėsi. Laisvame slalome gavosi net 6 plaukimai, o FW ir reisbordam tik po 4, nes 18h buvo suplanuotas iškilmingas Paskutinio Griaustinio apdovanojimų ritualas, taures su žaibu įteikinėjo pats Stanislovas Buškevičius.

Donato Katkaus Maratonas
Po nugriaudėjusio Paskutinio Griaustinio iki paryčių,buriuotojų mašinos liko saugoti jachtklubą,todėl nubudęs kiek anksčiau užguliau mobiliuką ieškodamas transporto,vežančio į jachtklubą.Žinodami prognozes visi žadinosi nenoriai,Transportą pavyko surasti ir mes su Andrium,būdami nepaskutiniai pusiasalyje ėmėme ruoštis didžiajam Kaunuškės maratonui.Andriui paskolinau savo Loft 11,8 Blade,o pats puoliau dėlioti vėliavas,daryti stalą iš durų,ai ne formulės.D. Katkaus pereinamą taure  simbolini varpą nusprendžiau panaudoti pagal paskirti,juk varžyboms startai visada būdavo duodami varpo signalu, kuris gerai girdisi. Pusiasalyje ėmė daugėti vėjagalvių besiruošiančių didžiajam maratonui. Giedrius atsivežė jau seniai nenaudojamą Mistral Panama, Gedas išsitraukė baidarę, su bagažine prie kurios vietoj šverto prisisuko fw vairą, o vairiuką pritaisyt pamiršo. Penkiametrė baidarė, pasirodo turėjo vardą Serenity. Vitalijus išsitraukė liemenuko spalvos paklodę, prisitaisė prie Phantom (geriausias šių dienų reisbordas) ,Paulius nusprendęs, kad jaunučių čiampą jau laimėjo irgi susišaudė Phantom lentą ir raudoną Severne desiatkę. Rytis jau turėdamas raudoną Severne, greit susiorganizavo olimpinį Mistralį. Šitaip išsipuošę burlentininkai išsirikiavo krante laukdami starto. Kurio neskubėjom duoti, nes maratonas ilgas, o kiti dar nespėjo pasiruošti, o ir Vėjas supratęs reikalą ėmė neplanuotai stiprėti, lyg nujausdamas savo kaltę. Gaila,bet FW pristatė kovai tik Andrius,Marius ir jo brolis Vytis.

Garsiai varpu praskalambijo ponia Katkiene ir keturiolika entuziastų šoko bėgti vandenin. Sstartas duotas. Gedas su Sereničium išsiveržė priekin, kiek atsilikęs Giedrius ėmė aštresnį kursą. Formulės iškart atkrito žemyn. Nuo kranto gerai matėsi aštri pozicinė kova ir iki vendo nebuvo aiškaus lyderio. Atrodė Gedas, Giedrius ir Vitalijus plaukia panašiai. Neišlaikęs įtampos ima ir išglisuoja Andrius, bet dar labiau atkrisdamas praranda geriausias FW pozicijas. Tada venduoja ir parglisuoja krantan, nuspręsdamas daugiau nevargti. Sustiprėjus Vėjui,dar ilgai ji įkalbinėjome pasivyti draugus,bet Biržietis buvo nusistatęs neplaukti tvirtai.Krante likusiems sirgaliams ir tinginiams padengiame lentą,stalą, o į maratono trasą pasiunčiame seklius su fotiku, kurie važiuodami Kaunuškės pakrantėmis sekė padėtį ir pranešinėjo pusiasalio sirgaliams. Paskutiniu stebėjimo tašku Jasiūnai pasirinko Kruonio HE stebėjimo aikštelę, nuo kurios Paukščių sala matėsi kaip ant delno. Dalyviams nebeliko vietos sukčiavimui, nors didysis Kauno marių maratonas kiekvieno buriuotojo garbės reikalas. Pralaukus visą diena iš posūkio išlindo burė. Ilgai negalėjome nustatyti jos savinko. Pasirodo absoliučiai pirma grįžo mažąjį maratoną plaukusi Elvyra, paskui ją Romualdas, Giedriaus tėvas, muzikantas. Mažajam maratone reikėjo apimti žalia boją, esančia priešais Grabuciškes. Didįjį maratoną laimėjo Serenčius su Gedu, antras grįžo Vitalijus iš Biržų, kuris buvo jau bepavejąs Gedą,bet Vėjas vėl sėdo ir Sereničius tapo nebepavejamas. Giedrius,užsigarantavęs trečią vietą nuleidžia rankas ir ramiai sau plaukia. Dėl ketvirtos vietos,vyko rimta kova. Raimis sustrategavo du bagštagus vietoj vieno fordako ir beveik aplenkia Paulių, aš jau bėgu su varpu priiminėti fotofinišo, bet ketvirtą vietą Raimis padovanoja Pauliui. Paskui visas jaunimas tiek laiko lenktyniavęs atvaro kartu. Visus įveikusius maratoną pasitinka Romas su akordeonu. Lenta-stalas papuoštas vaisiais, sausianiais alumi ir sultimis. Visi labai ištroškę. Mariose liko du burlentininkai, kurių net nesimato. Jau vakarėja, todėl siunčiame katerį paieškai. Pirmąjį suranda Marių, plaukiantį pavėjui su FW, jis katerio griežtai atsisako ir iškovoja III vietą mažajame maratone. Netoliese randamas ir Tadas, kurio jau nieks neklausia, sodina katerin ir namo. Taip sėkmingai visi maratono dalyviai sugrįžta. Giedriaus GPS parodo įveikus tik keturiasdešimt kelis kilometrus,vidutinis greitis 8,5 kmh.

Iškart darome varžybų uždarymą, nes jau pradeda temti.Rėmėjai gausiai apdovanoja varžybų nugalėtojus ir dalyvius.Proteam.lt abiejų maratonų prizininkus apdalina maisto papildų milteliais, Stiklita įsteigė maratono taures, o Bures.lt paskiria pagrindinį prizą – hidreka,pirmai suplaukusiai Elvyrai. ASaMeMas padovanoja Allegro gražiąją likrą mažojo maratono nugalėtojai. Visi pavydi Andriui Starboard kuprinės kurią įteikia Burės.lt už pirmą vietą jaunimo tarpe. Kiti FW prizininkai gauna vertingų Camaro prizų ir nuolaidų kuponų. Kadangi vertingų prizų dar atliko, Burės.lt juos pralošia uždaryme  dalyvaujančiu burlentininkų loterijoje. Voverys išlošia Pat Love trapeciją.

Pasaką apie dėdę Jimą Dreiką sekė, o kartu ir gyvai komentavo burlenčių varžybas Kristina G.
Katerį ir varžybų atributiką paskolino Vėjasgalvoje;
taures pagamino Stiklita;
milteliais sekančiom varžybom, aprūpino Mantas.R. Proteam.lt;
geriausius prizus ir nuolaidų kuponus pralošinėjo Burės.lt.
Informaciją apie varžybas patalpino http://www.extreme-sports.lt/.
fotosnaiperiu dirbo ir nuotraukų pridarė Anžela : http://www.facebook.com/album.php?aid=288328&id=315536494185    Ir Elena : http://picasaweb.google.lt/elenaj79/Maratonas_demo?feat=directlink
Bloga parašė Rytis : http://rytisltu799.blogspot.com/
Teisėjavo Sigė
Viską užfiksavo ir užrašė Reiseris
Arvydas Reiseris Moliušis LTU789

Anzelos galerija ir rezultatai
Elenos  galerija
Video
Varžybas rėmė : Vėjasgalvoje, Bures.lt, Proteam.lt, Stiklita.lt