Kelionės

Burlenčių treniruočių stovykla Tenerifėje

Skridome trims savaitėms norėdami išbandyti wave campo formatą – darbą bangose pagal grafiką. Trys savaitės leido trumpinti dienos pasiplaukiojimus, ilginti poilsį. Be to buvo svarbiausias dalykas – vėjas. Kai jis pastoviai pučia nebereikia niekur skubėti.

Salos gamta yra ypatingai graži ir ja reiktų žavėtis, bet ankstesnius kartus jau prisižavėjome. Šį kartą dalį laiko galima buvo skirti darbui nuotoliniu būdu.

Daugiausiai laiko buriavau Cabezo. Ten renkasi bangų mėgėjai ir ateina išraiškingos bangos.

Daugiausiai laiko buriavau Cabezo. Ten renkasi bangų mėgėjai ir ateina išraiškingos bangos.

PASIRUOŠIMAS
Pakeičiau fizinio pasirengimo treniruočių rūšį. Tapau krossfito pradinuku. Pusantro mėnesio treniruočių visai gerai paveikė lankstumą ir ištvermę supinimui bangose, bet buriavimui tinkantys akcentai nebuvo sudėlioti. Rankytės nelaikė, presas į kamuolį nesusukdavo, koncentracijos neliko. Vietinis PWA profas ir pasaulio čempionatų prizininkas naudoja krossfitą, dirba po 4-5 kartus per savaitę. Jis jaunas. Vyresni vietiniai daug dirba su svoriais ir tempimo pratimais. Kažkiek užsiima kovų menais be realių kovų. Geriausia treniruotė buriavimui yra buriavimas. Todėl per pirmas dvi savaites kūnas ir dilbiai įgavo reikiamą kondiciją, galėjo traukti ir laikyti giką kiek reikia, kur reikia, kiek nori kartų prisitraukti ir tt. Trečią savaitę kūnas tapo nebe minkšta dešrele ir leido normaliai šokinėti burlente ir verstis. Žodžiu, reikia ir su dideliais svoriais dirbti.

BURIAVIMAS
Daugiausiai laiko buriavau Cabezo. Ten renkasi bangų mėgėjai ir ateina išraiškingos bangos.
Kai norinčių raižyti bangas burlenčių susirinkdavo labai daug, burės sukarpydavo vėją ir plaukimas tapdavo nervuotas, keisdavau Cabezo į Molą. Molo bangos kiek lengviau imamos, raižymo zonoje jos nuožulnesnės, kažkiek panašios į Baltijos bangas. Cabezo pučiant stipresniam vėjui bangos labai greitai tapdavo sienomis. Jas užkirtinėti reikia įgūdžių, kiek kitokio laiko skaičiavimo. Baltijoje buvau įpratęs užkirtimą atidėlioti iki paskutinės akimirkos, tikintis, kad banga taps dar statesnė. Čia to momento laukti negalima, nes atsitrenksi į vertikalią griūnančią sieną arba būsi įsuktas į vamzdį.

Nuožulnesnės molo spoto bangos .

Nuožulnesnės Molo ( Harbour ) spoto bangos artimesnės Baltijai .

Dažniausiai naudojau 4,7 ir 4,0 North Sails Hero bures. Kelias dienas 4,0 buvo didoka. Įpratus prie 5,3 burės reikėjo laiko persilaužti.
Burlentė visada ta pati – 89L Fanatic Trivave. Stipriam vėjui ir labai stačioms bangoms gal net geriau tiktų quadas. Pučiant labai stipriam vėjui burės pertempimas per stiebą ne tik nepadeda, bet ir trukdo. Burė praranda traukos pastovumą. Atsipalaidavusi viršūnė daužosi, atsitrenkia į vėją ir vietoj traukos rankose lieka tik neprognozuojamas tampymas.
Trys savaitės kiek sutvarkė apatinį ir viršutinį posūkius, vertimąsi atgal, įpylė dar daugiau spirgesio į galvą, noro plėšyti bangas. Bangų raižymas irklente pridėjo burlentei žemesnės stovėsenos, kiek kitokio kūno darbo bangose. Viską teks iš naujo bandyti Baltijoje.
20170326_bck
KITI PASTEBĖJIMAI
Vasario ir kovomėnesiais ElMedano vyksta slalomo meistriškumo mokykla. Profai ir visi norintieji ruošiasi sezonui. Šį kartą dalyvavo pasaulio čempionas ir kiti stiprūs PWA lenktynininkai. Galite dalyvauti ir jūs. TWS (Tenerife Windsurf Solution ) kasmet skelbia stovyklų datas, kainą ir kitą informaciją.

Pasaulio čempionas Mateo Iachino ir Audrius Raudono kalno fone.

Pasaulio čempionas Mateo Iachino ir Audrius Raudono kalno fone.

Buriavau burlente arba raižiau bangas irklente kiekvieną dieną, kartais po kelis kartus. Visiškai ilsėjausi dvi dienas. Tam kad pasiimti visą vėją ir bangas reikia žinojimo, noro ir organizuotumo. Ir daug. Pasaulį su varžybomis išnaršę kieti slalomistai vistik sugebėjo per savaitę praleisti keturias vėjuotas dienas. Reikia, kad kas parodytų pirštu kur pučia ir banguoja. Parodysime. Planuojame atnaujinti grupių keliones ir vaikyti  jus pagal vėją ir bangas. Taip pat šį sezoną planuojame bangų raižymo mokyklas Baltijos jūroje pučiant vėjui. 3D idealių sąlygų laukimas ir išlindimas į jūrą kartą per metus nelabai pasiteisina. Reikia plaukti kada jūra duoda.

Savarankiškai nuvažiavę jūs užmiegate tame salos grožyje, užsiliūlioujate su barakitos puodeliu, o vėjas su bangomis eina pro šalį.

Savarankiškai nuvažiavę šiauriečiai užmiega tame salos grožyje, absoliučiai komfortiškoje temperatūroje, užsiliūliouja su barakitos puodeliu. Jiems nebereikia kovoti su sezonų cikliškumu, kūrenti kūną, žudyti virusus ir bakterijas lipančias į plaučius nuo šlapio šaligatvio. Visiškas rojus, visiškas atsipalaidavimas.  O vėjas su bangomis eina pro šalį…

Daugiau nuotraukų rasite mūsų Facebook profilyje. Ten pat rasite nuotraukų kaip profesionalai raižo bangas. Pamatyti juos iš arti yra labai įspūdinga.

Fotogalerijos
Foto Anžela Lapėnienė

Gero vėjo, gerų bangų!
Gintas Lapėnas
LTU89