NAUJIENOS

SUP irklenčių treniruotės Trakuose

Išmokimui raižyti bangas SUP irklente reikia bangų arba mokytis. Idealu būtų turėti abu.  Trakuose bangų neturime, bet turime beveik neribotas ir prieinamas mokymosi galimybes.

Kaip vyksta SUP irklenčių treniruotės?
Treniruojamės imituodami ir saugioje aplinkoje tobulindami kiekvieną bangos raižymo elementą. Treniruotės metu suraižome apie daugybę bangų. Banga išskaidoma dalimis ir kiekviena mažas elementas šlifuojamas atskirai, jungiami keli elementai. Jūroje tereikia tuos elementus pritaikyti.
SUP irklenčių treniruotė vyksta panašiu arba didesniu intensyvumu kaip ir raižant bangas Baltijos jūroje.
Be irklavimo daug dėmesio skiriama judėjimui ant irklentės, kojų jėgai ir tempimui. Ofisinio darbo nukankintam kūnui tai sveikas dalykas.
Čiuožiant bangomis daugelį dalykų tenka daryti visiškai atvirkščiai negu atrodo iš šono.

Banga išskaidoma dalimis ir kiekviena mažas elementas šlifuojamas atskirai, jungiami keli elementai. Jūroje tereikia tuos elementus pritaikyti. Treniruotės metu irkluojama aplink plūdurus išdėstytus kvadratu kas 10-15m. Pradedantieji priversti suktis ir greitėti kas 15 m. Galimybių tinginiauti nelieka. Lenktynininkams tokia treniruotė panaši į labai kompaktišką „technical race“ su nepertraukiamomis kovomis prie bojų ir posūkių technikos tobulinimu.

Banga išskaidoma dalimis ir kiekviena mažas elementas šlifuojamas atskirai, jungiami keli elementai. Jūroje tereikia tuos elementus pritaikyti. Treniruotės metu irklente irkluojama aplink plūdurus išdėstytus kvadratu kas 10-15m. Irklentininkai priversti suktis ir greitėti kas 15 m. Galimybių tinginiauti nelieka. Lenktynininkams tokia treniruotė panaši į labai kompaktišką „technical race“ su nepertraukiamomis kovomis prie bojų ir posūkių technikos tobulinimu.

Pagrindiniai irklenčių treniruotės elementai
– irklavimo technika
– plaukimas tiesiai irkluojant vienoje pusėje
– greitas apsisukimas irklente pastebėjus bangą, posūkių technika
– spurtas gaudant bangą (1)
– judėjimas ant irklentes, stojimasis į čiuožimo stovėseną (1)
– užkirtimai stovint veidu į bangą (3)
– užkirtimai stovint nugara į bangą (3)

– irklavimo technika. Irkluojame teisingai, išbandome įvairias technikas ir jas pritaikome, tiesiname nugaras, rankas, iriamės pilna amplitude, dideliu dažniu ir tt. Priešinantis vėjui ir srovėms reikia kastis labai stipriai
– plaukimas tiesiai irkluojant vienoje pusėje. Irklavimas vienoje pusėje reikalingas gaudant irklente bangą ir laukiant bangos.
– greitas apsisukimas pastebėjus bangą. Mokomės variacijų su reversiniu yriu ir su žingsniu į galą (crossbow, pivot turn ir kt.).
– spurtas gaudant bangą. Lenktyniaujame dešimties metrų ilgio distancijoje tarp bojų. Tik lenktyniaudami iriamės iš visų jėgų, o jūroje būtent to ir reikia. Spurtas parodo kaip stipriai galime irtis.
– po spurto susigrupuojame, stojamės į čiuožimo poziciją, kartojame tai, kol ji tampa natūrali
– maloniausia ir aktyviausia treniruotės dalis – apsisukimas 180 laipsnių kampu per sekundės dalį (pivot tur variantas vienu yriu)
– užkirtimas stovint nugara į bangą – irklavimas atvirkštinėje pusėje, reversinis yris ir kiti elementai apsuka irklentę per sekundės dalį.

maloniausia ir aktyviausia treniruotės dalis - apsisukimas 180 laipsnių kampu per sekundės dalį

Maloniausia ir aktyviausia treniruotės dalis – apsisukimas 180 laipsnių kampu per sekundės dalį. Bangose šis posūkis virsta  užkirtimu (3).

Viršutinis posūkis arba bangos užkirtimas (3) - pagrindinis ir vienas gražiausių raižymo elementų.

Viršutinis posūkis arba bangos užkirtimas (3) jūroje – pagrindinis ir vienas gražiausių raižymo elementų.

Treniruočių metu išmoksite visus elementus iš kurių susideda bangų raižymas SUP irklente.
Čia išmoksite valdyti lentą.
Gausite didelį krūvį visoms kūno dalims.
Treniruotė panaši į valandos ilgio lenktynes. Tai tarsi daug mažų lenktynių, nesibaigiančios mažos dvikovos su kiekvienu lenktynininku.
Tai geras paįvairinimas daug irkluojantiems ilgus atstumus.
Tai geriausia bojų apiplaukimo praktika lenktynininkams.
Bangų raižymas vyksta labai žemose stovėsenose. Tai didelis krūvis kojoms.
Tai formos išlaikymas, kad atėjus bangoms būtumėte pasiruošę.
Jei neturite irklentės arba nepatogu ją vežiotis galima išsinuomuoti irklentę pas mus. Treniruotėms naudojamas kietas irklentes.

Ilgų distancijų gerbėjai treniruotėse išmoks įvairių irklavimo technikų ir agresyvesnio lentos valdymo.

Ilgų distancijų gerbėjai treniruotėse išmoks įvairių irklavimo technikų ir agresyvesnio lentos valdymo. Visi treniruotės elementai pritaikomi ir naudingi irkluojant irklente vidaus vandenyse.

Žiemą dalį šių elementų galima tobulinti ant riedlentės naudojantis lazda vietoj irklo.

Taip pat vykstame į Tenerifę. Ten dirbsime irklentėmis lygiame vandenyje ir bangose. Prijunkite.
Plačiau apie SUP-SURF campą skaitykite čia.

Gintas Lapėnas
LTU89
ISA SUP instruktorius

surf_sup_instruktorius_2