NAUJIENOS

Apatinis posūkis burlente bangose (3)

Vienas svarbiausių dalykų darant apatinį posūkį burlente yra posūkio pradėjimas bangos papėdėje ant horizontalaus vandens. Bet tą padaryti natūraliai labai sunku. Reikia prisiversti. Leidžiantis nuo bangos smunka euforijos lygis. Apačioje euforija dingsta, todėl dauguma per anksti suka atgal į euforijos šaltinį 🙂

Kodėl reikia nusileisti iki horizontalios bangos dalies?
Todėl, kad ant pasvirusios plokštumos burlentė nesuka. Bet visi atsakys, kad suka. Vistiek nesuka, o tik brėžia vos juntamą arką. Sukimo iliuzija yra, nes ant pasvirusio vandens lenta sukuria esančios posūkyje stipriai užlaužtos burlentės jausmą.
Visi burlentininkai atsakys, kad daro apatinį posūkį nusileidę nuo bangos. Esminis klausimas „kiek nusileidę“? Reikia pabėgti nuo bangos gana toli. Galima pradėti nuo kokių 5m ir didinti tą atstumą, kol rasite teisingą nutolimą.

Kodėl taip toli?
Pilnam burlentės apsisukimui reikia laiko. Kokių 1-5 sekundžių.Sakykime, bangos greitis 5m/s. Todėl mums reikia aplenkti bangą bent 5m, kad po pilno posūkio atsidurtume vėl ant bangos. Reikia pilnai apsisukti ir atvaryti į bangą statmenai.

Kodėl nesileidžiama taip toli?
Todėl, kad nusileidus posūkio metu dingsta burlentės greitis ir lenta užgęsta nepasiekusi bangos viršaus.

Kodėl burlentė užgęsta?
Todėl, kad sukant galinė ranka neperkeliama į galą ir burė lieka be traukos, ir todėl, kad nepritūpiama ir lenta ima šlepsėti. Šlepsėjimas sustabdo lentą. Taigi, trauka ir prispausta prie vandens burlentė padeda išsaugoti greitį.

Kartais atrodo, kad nusileidus nuo bangos atsiremsi į kitą bangą. Dažniausiai taip tik atrodo. Vietos apatiniam posūkiui tikrai pakanka.

Kartais atrodo, kad nusileidus nuo bangos atsiremsi į kitą bangą. Dažniausiai taip tik atrodo. Vietos apatiniam posūkiui tikrai pakanka.

Dažniausiai pasitaikanti situacija - nuo bangos leidžiamasi per vėlai. Dar esant pusiaukelėje apačion banga ima lūžti ir provokuoja per ankstyvą posūkį. Nesinervuokite, nuvažiuokite apačion, apsisukite ir pilnu greičiu lėkdami į bangą tikrai atrasite ką susukti, ir susukti tikrai agresyviai.

Dažniausiai pasitaikanti situacija – nuo bangos leidžiamasi per vėlai. Dar esant pusiaukelėje apačion banga ima lūžti ir provokuoja per ankstyvą posūkį. Nesinervuokite, nuvažiuokite apačion, apsisukite ir pilnu greičiu lėkdami į bangą tikrai atrasite ką susukti, ir susukti tikrai agresyviai. Nuotraukoje iki posūkio dar trūksta bent 5m, bet ranka jau keliama į galą ir teks tūpti pritraukiant burę. Posūkis bus ankstyvas.

Gera žiema. Kiekvieną savaitę po cikloną ateina ir vanduo jūroje šiltas.

Gero vėjo!
Gintas Lapėnas
ISA Surf Judge Level 2